Sparingowo: Ruch Chorzów znowu nie wygrał

Remisem 1:1 zakończył się mecz sparingowy Ruchu Chorzów z Rozwojem Katowice. W spotkaniu trener I-ligowca testował kilku zawodników.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Dwa gole padły w meczu sparingowym w Chorzowie. Zamykający tabelę I ligi Ruch mierzył się z przedstawicielem II ligi Rozwojem Katowice. Jako pierwsi do siatki trafili goście. W 17. minucie gola zdobył Przemysław Gałecki. Niebiescy wyrównali szesnaście minut później. Bramkę zdobył Adam Setla.

W meczu w składzie chorzowian zagrali w większości piłkarze, którzy niezbyt często występowali w ostatnim czasie w pojedynkach ligowych. W zespole Ruchu testowany był były gracz Stali Mielec Adrian Liberacki oraz junior Adrian Dąbrowski. W drugiej części na boisku pojawił się Jakub Arak, który chce rozwiązać kontrakt z klubem.

Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 1:1 (1:1)
0:1 - Gałecki 17'
1:1 - Setla 33'

Skład Ruchu Chorzów: Nikołaj Bankow  (66' Kewin Paszek) - Santiago Villafane (58'Paweł Starzyński),  Miłosz Trojak, Bojan Marković (46' Michał Rutkowski), Adrian Liberacki (58' Dominik Małkowski) - Adam Setla, Mateusz Zawal (46' Michał Walski), Adrian Dąbrowski (53' Jakub Arak), Giacomo Mello, Sławomir Jaworski - Artur Balicki (58' Łukasz Siedlik).

Ruch Chorzów do końca października wydostanie się ze strefy spadkowej?