El. MŚ 2018: prezydent Andrzej Duda skomentował zwycięstwo Polaków z Kazachstanem

Polscy piłkarze zrehabilitowali się po piątkowej porażce z Danią (0:4) i w poniedziałek nie dali szans Kazachstanowi (3:0) w eliminacjach do MŚ 2018. To zwycięstwo Polaków skomentował na Twitterze Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

Tomasz Rosiński
radość piłkarzy reprezentacji Polski Reuters / Kacper Pempel / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Polski
Biało-Czerwoni od początku spotkania chcieli udowodnić, że przegrana z Duńczykami była tylko wypadkiem przy pracy. Już w 11. minucie wynik konfrontacji otworzył napastnik Arkadiusz Milik.

W drugiej połowie podopieczni Adama Nawałki pragnęli pójść za ciosem, żeby nie powtórzyła się sytuacja z pierwszego starcia z Kazachami, kiedy to Polska prowadziła 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. Gospodarze dopięli swego na szesnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry za sprawą Kamila Glika. Decydujący cios z rzutu karnego zadał Robert Lewandowski.

Po tej wiktorii wypowiedział się na Twitterze prezydent Duda. - Uff, Biało-Czerwoni Panowie wrócili do gry. Brawo! Dziękujemy! - napisał.

Czy Polacy pokonają w październiku Armenię i Czarnogórę?