Ligue 1: rehabilitacja AS Monaco

AS Monaco odegrało się po ostatniej ligowej porażce w Nicei. Zespół Kamila Glika pewnie pokonał na własnym stadionie Strasbourg (3:0). Dwa gole zdobył, i do tego asystę zaliczył, Radamel Falcao.

Michał Piegza
Radamel Falcao (z prawej) PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Radamel Falcao (z prawej)
Po porażce 0:4 przed tygodniem w Nicei Monaco szybko wróciło na zwycięską ścieżkę. Gospodarze w środku tygodnia rozgrywali mecz w Lidze Mistrzów (remis z RB Lipsk 1:1) i w pierwszej połowie nie grali na maksimum swoich możliwości.

Plasujący się w ogonie Ligue 1 Strasbourg nie kwapił się do ataku, stąd też kibice oglądali przeciętny pojedynek. Monaco mogło prowadzić od 8. minuty. Do piłki w polu karnym doszedł Stevan Jovetić, który starał się przelobować bramkarza. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wróciła na boisko.

Gol dla gospodarzy padł chwilę przed przerwą, kiedy część kibiców zaczynała się już niecierpliwić pasywnością swoich ulubieńców. Dalekie dogranie do Radamela Falcao, ten podał do Rony'ego Lopesa, który z bliska wpakował piłkę do bramki.

Sześć minut po zmianie stron było już 2:0. Tym razem to Falcao zdobył gola. Z okolic pola bramkowego dogrywał Jorge, a napastnik z bliska wbił piłkę do siatki. Falcao było na metrowym spalonym, czego nie zauważył sędzia liniowy.

Goście po stracie drugiej bramki starali się zagrozić Monaco, ale po kolejnym kwadransie było już 3:0. Błąd defensywy wykorzystał Falcao, który mocnym strzałem przy słupku ustalił wynik gry.

AS Monaco - RC Strasbourg Alsace 3:0 (1:0)
1:0 - Lopes 44'
2:0 - Falcao 51'
3:0 - Falcao 66'

AS Monaco: Diego Benaglio - Jemerson, Kamil Glik, Djibril Sidibe, Jorge, Youri Tielemans, Fabinho, Rachid Ghezzal, Rony Lopes (72' Guido Carrillo), Stevan Jovetić (59' Balde Diao Keita), Radamel Falcao (86' Soualiho Meite).

Strasbourg: Bingourou Kamara - Ernest Seka, Kader Mangane, Bakary Kone, Pablo Martinez (46' Dimitri Lienard), Jean-Eudes Aholou, Jonas Martin, Nuno Da Costa, Ihsan Sacko, Martin Terrier (74' Anthony Goncalves), Idriss Saadi.

Żółte kartki: Sidibe (Monaco) oraz Martins, Mangane (Strasbourg).

Sędzia: Johann Hamel.

W piątek, na początek 6. kolejki Bordeaux 1:0 pokonało w meczu wyjazdowym Toulouse. W meczu nie zagrał Igor Lewczuk.

Toulouse FC - Girondins Bordeaux 0:1 (0:1)
0:1 - Malcolm 69'

Dijon FCO - AS Saint-Etienne 0:1 (0:0)
0:1 - Bamba (k.) 49'

EA Guingamp - Lille OSC 1:0 (0:0)
1:0 - Didot 90+3'

FC Nantes - SM Caen 1:0 (0:0)
1:0 - Girotto 73'

ESTAC Troyes - Montpellier HSC 0:1 (0:1)