Skandal w przerwie pierwszoligowego meczu w Chinach. Ochrona stadionu pobiła zawodników w szatni?

Zawodnicy pierwszoligowego chińskiego klubu Zhejiang Yiteng twierdzą, że w trakcie przerwy wyjazdowego meczu z Yunnan Lijiang zostali zaatakowani i pobici pałkami przez ochronę stadionu. Sprawę bada chińska federacja.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Na zdjęciu piłka nożna / Na zdjęciu piłka nożna

Wydarzenia dotyczą sobotniego meczu obu zespołów w ramach Ligi Jia. Według relacji zawodników i sztabu Zheijang, w przerwie meczu w ich szatni nagle zgasło światło. Po chwili do środka wkroczyła ochrona stadionu, która zaatakowała zawodników pałkami.

- W szatni pojawił się ponad tuzin ochroniarzy, którzy pałkami zaczęli bić zawodników. Erpat Dilxat, który przed przerwą zdobył dla nas bramkę, po jednym z uderzeń w głowę został ranny - przekazał rzecznik klubu.

Zheijang zgłosił incydent do chińskiej federacji, która rozpoczęła w tej sprawie śledztwo. Na dywanik wezwani zostali przedstawiciele Yunnan, którzy... potwierdzili, że ochrona rzeczywiście zawitała do szatni Zheijang.

- Ochrona uznała, że musi zainterweniować w związku z zachowaniem zawodników Zheijang względem sędziów na boisku. Arbitrzy byli przez nich popychani i szarpani. Wobec nikogo nie użyto jednak siły - zapewniają działacze Yunnan.

Wspomniane przez nich zachowanie zawodników Zheijang dotyczyło sytuacji z doliczonego czasu pierwszej połowy, kiedy arbiter przyznał gospodarzom wątpliwy rzut karny. Sfrustrowani gracze Zheijang otoczyli go i długo wyrażali swoją złość.

Yunnan wykorzystało karnego i na przerwę obie drużyny zeszły przy stanie 1:1. W drugiej połowie wynik - mimo napaści na graczy Zheijang - nie uległ zmianie.

Obie drużyny walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Na trzy kolejki przed końcem sezonu Yunnan ma na koncie 21 punktów i jest ostatnie w tabeli. Będące tuż nad strefą spadkową Zheijang uzbierało o sześć punktów więcej.