Wyczyn Lewandowskiego jest nieśmiertelny. Bayern znów go przypomniał

22 września 2015 roku Robert Lewandowski zapewnił sobie piłkarską nieśmiertelność. Pięciopak ustrzelony wtedy przez niego w meczu z VfL Wolfsburg był wydarzeniem bez precedensu. Bayern Monachium przy każdej okazji chwali się tym wyczynem Polaka.

Maciej Kmita
Robert Lewandowski w barwach Bayernu Monachium PAP/EPA / LENNART PREISS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w barwach Bayernu Monachium
Przypomnijmy, że Robert Lewandowski zaczął tamto spotkanie na ławce rezerwowych, a Pep Guardiola sięgnął po niego w przerwie, gdy Bayern przegrywał 0:1. Powiedzieć, że "Lewy" odmienił losy tamtego meczu, to zgłosić mocną kandydaturę do konkursu na niedopowiedzenie roku.

Miedzy 51. a 60. minutą Polak zdobył aż pięć bramek, bijąc aż pięć rekordów! Dość powiedzieć, że jego wyczyn został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Jeśli Lewandowski jest znaną na całym świecie marką, to pięciopak ustrzelony w spotkaniu z Wilkami jest jego najbardziej rozpoznawalnym produktem.

Korzysta z tego też Bayern, który przy każdej możliwej okazji przypomina tamten wyczyn Polaka. Bawarczycy nie omieszkali zrobić tego też we wtorek, by dopiec piłkarskiej reprezentacji Holandii. By awansować do mundialu w Rosji Oranej muszą pokonać Szwecję różnicą co najmniej siedmiu bramek. Gdy Pomarańczowi strzelili gola na 2:0, Bayern odezwał się na Twitterze: "Pięć goli w krótkim czasie? To już było. LewanGOALski".

Rekordy, które Lewandowski wyrównał bądź pobił w meczu 22 września 2015 roku:
1. Został autorem najszybszego hat-tricka w historii Bundesligi - trzy bramki zdobył w 201 sekund.
2. Został autorem najszybszego czteropaka w historii Bundesligi - cztery bramki zdobył w 342 sekundy.
3. Został autorem najszybszego pięciopaka w historii Bundesligi - pięć bramek zdobył w 539 sekund.
4. Został autorem najszybszego pięciopaka w historii czterech najważniejszych lig Europy - angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej i włoskiej:- Bundesliga: Robert Lewandowski - 9 minut- La Liga: Laszlo Kubala - 19 minut- Premier League: Jermain Defoe - 36 minut- Serie A: Miroslav Klose - 39 minut
5. Został pierwszym zmiennikiem w historii Bundesligi, który zdobył w meczu więcej niż trzy bramki.
6. Został też pierwszym od 1984 roku zawodnikiem Bayernu Monachium, który zdobył pięć bramek w jednym meczu - ostatnim, który tego dokonał, był Dieter Hoeness - i pierwszym od 1991 roku zawodnikiem Bundesligi, który zdobył pięć bramek w jednym meczu - ostatnim, który tego dokonał, był Michael Toennies.

Czy Robert Lewandowski jest największą gwiazdą Bayernu Monachium?