Pogoń Szczecin ledwo pokonała III-ligowca. "Zaprezentowaliśmy się słabo"

Po wygranej 3:0 z Chrobrym Głogów piłkarze Pogoni Szczecin nie odnieśli kolejnego przekonującego zwycięstwa w sparingu. Pokonali 2:1 Stilon Gorzów Wielkopolski, który jest beniaminkiem III ligi.

Piłkarze Pogoni Szczecin cieszą się z gola PAP / Jan Dzban / Na zdjęciu: Piłkarze Pogoni Szczecin cieszą się z gola
Gra Pogoni Szczecin wyglądała poprawnie tylko w pierwszej połowie, kiedy na boisku była jedenastka podobna do tej, która zagra w poniedziałek z Cracovią w Lotto Ekstraklasie. Zabrakło w niej kadrowiczów Spasa Delewa i Jakuba Piotrowskiego, a także kontuzjowanych Cornela Rapy oraz Adama Frączczaka. Trener Maciej Skorża testował ustawienie z trzema środkowymi obrońcami. W tyłach zostawił Laszę Dwaliego, Jarosława Fojuta, a także Sebastiana Walukiewicza.

Gole dla przedstawiciela Lotto Ekstraklasy padły po akcjach Adama Gyurcso. W 10. minucie piłkę po dośrodkowaniu Węgra skierował do własnej bramki Mateusz Ogrodowski. W 25. minucie Gyurcso sam huknął do siatki zza pola karnego po rzucie wolnym.

Po drugim ciosie Stilon Gorzów Wlkp. przerwał ostrzał Pogoni, odpowiedział golem kontaktowym na 2:1, a przy odrobinie szczęścia, mógł wyrównać. Obraz sparingu wyrównał się, choć drużyna Adama Gołubowskiego jest beniaminkiem III ligi. Stilon był naszpikowany zawodnikami znanymi na Pomorzu Zachodnim, więc nie zabrakło mu chęci do walki. Na czele tej grupy stali Bartosz Flis oraz Paweł Lisowski.

- Generalnie zaprezentowaliśmy się w tym sparingu słabo. Graliśmy z drużyną z niższej ligi i stworzyliśmy zbyt mało sytuacji podbramkowych - mówi Maciej Skorża, trener Pogoni i tłumaczy to intensywnymi przygotowaniami w przerwie reprezentacyjnej.

- Widać było, że ten sparing był ukoronowaniem wymagających treningów, które mieliśmy w poprzednich dniach. Zawodnicy biegali ociężale i to niestety było widać - dodaje.

Pogoń Szczecin - Stilon Gorzów Wlkp. 2:1 (2:0)
1:0 - Mateusz Ogrodowski (sam.) 10'
2:0 - Adam Gyurcso 25'
2:1 - Patryk Jakubowski 76'

Pogoń: Łukasz Załuska (46' Jakub Bursztyn) - David Niepsuj (46' Hubert Matynia), Lasza Dwali, Jarosław Fojut (46' Tomasz Hołota), Sebastian Walukiewicz, Ricardo Nunes (46' Sebastian Rudol) - Sebastian Kowalczyk (66' Patryk Paczuk), Kamil Drygas (46' Dariusz Formella), Rafał Murawski (46' Mate Cincadze), Adam Gyurcso (46' Dawid Kort) - Marcin Listkowski (46' Łukasz Zwoliński)

Czy Pogoń Szczecin strzeli więcej niż dwa gole w meczu z Cracovią?