Zamieszki w Chorzowie. Kibice Rakowa zdemolowali sektor

Przez ponad 20 minut meczu Ruchu z Rakowem niespokojnie było w sektorze gości. Fani z Częstochowy na początku drugiej części zdemolowali sektor. Klub czekają dotkliwe kary.

Michał Piegza
kibice Ruchu Chorzów Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części meczu Ruchu Chorzów z Rakowem Częstochowa kibice gości zaczęli demolować sektor. Była to ich odpowiedź na wywieszenie przez fanów gospodarzy flag kibiców gości, które chorzowianie następnie spalili.

Dużo groźniej wyglądała sytuacja w sektorze zajmowanym przez fanów Rakowa. Ochrona długo odpierała ataki pseudokibiców z Częstochowy. Przyjezdni wyrywali krzesełka oraz chcieli wydostać się z sektora. Na trybuny weszła policja, ale nie interweniowała, a mecz nie został przerwany.
Tak wygląda sektor dla kibiców gości w Chorzowie po wizycie fanów Rakowa Częstochowa Tak wygląda sektor dla kibiców gości w Chorzowie po wizycie fanów Rakowa Częstochowa
Fani Rakowa uspokoili się dopiero ok. 65. minuty i do końca w spokoju obserwowali mecz, w którym Ruch wygrał 1:0.

Działacze beniaminka mogą spodziewać się surowych kar za zachowanie swoich kibiców w Chorzowie. Także chorzowianie mogą zostać ukarani za spalenie flag rywala.

Kibice Rakowa powinni zostać ukarani zakazem uczestnictwa w meczach wyjazdowych swojej drużyny do końca roku?