W meczu na szczycie lepsza Sandecja - podsumowanie 25. kolejki II ligi gr. wschodniej

Prowadzący w tabeli zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie dał rady Sandecji Nowy Sącz i poniósł wyjazdową porażkę. Potknięcia lidera nie wykorzystał Start Otwock, który przegrał na Podlasiu z Ruchem Wysokie Mazowieckie 0:2.

Dominik Polesiński

W Nowym Sączu spodziewano się wyrównanego meczu, zagrały bowiem drużyny mierzące w awans do I ligi. Spotkanie na szczycie było niezwykle wyrównane, ale i bardzo ostre. Nikt nie odstawiał nogi, przez co sędzia zawodów pokazał łącznie siedem żółtych i jedną czerwoną kartkę. Obserwatorzy widowiska jednogłośnie stwierdzali, że arbiter pozwalał na dość ostrą grę. Decydujące dla losów meczu znaczenie miała "czerwień" jaką obejrzał w 67. minucie Łukasz Szymoniak. Gospodarze osiągnęli wówczas przewagę i w 75. minucie strzelili zwycięską bramkę.

Potknięcia lidera nie wykorzystał Start Otwock, który przegrał z Ruchem Wysokie Mazowieckie 0:2. Mleczni rozegrali bardzo dobry mecz i wypunktowali gości z Otwocka. Na listę strzelców wpisali się niezawodny Dzidosław Żuberek i najlepszy na boisku Tomasz Bzdęga. - Mecz był bardzo ciężki, a Start okazał się wymagającym przeciwnikiem. Po strzeleniu gola udało się nam uspokoić grę i kontrolować boiskowe wydarzenia - ocenił Bzdęga.

W Suwałkach passę zwycięstw OKS-u 1945 Olsztyn próbowały przerwać Wigry. Gospodarzom ta sztuka udawała się aż do 87. minuty, wtedy jeszcze prowadzili 1:0 po samobójczym trafieniu Sebastiana Spychały. Końcówka należała jednak do gości. Dwukrotnie dokładne centry wprost na głowę Grzegorza Lecha znalazły drogę do suwalskiej siatki i piąta wygrana olsztynian stała się faktem.

Komplet wyników 25. kolejki II ligi grupy wschodniej:

Górnik Wieliczka - Stal Poniatowa 1:0 (0:0)
1:0 - Kisiel 58'

Wigry Suwałki - OKS 1945 Olsztyn 1:2 (1:0)

5:0 - Szlęzak 82'

Sandecja Nowy Sącz - KSZO Ostrowiec Świetokrzyski 1:0 (0:0)
1:0 - Fabianowski 75'

Sokół Aleksandrów Łódzki - Hetman Zamość 2:0 (1:0)
1:0 - A. Świętosławski 16'
2:0 - A. Swiętosławski 62'

Concordia Piotrków Trybunalski - Jeziorak Iława 3:2 (1:2)
0:1 - Figurski 4'
1:1 - Jabłecki 33'
1:2 - Pietrasik 38'
2:2 - Spychała 51'
3:2 - Wolan 52'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Start Otwock 2:0 (1:0)
1:0 - Bzdęga 28'
2:0 - Żuberek 75'

Okocimski KS Brzesko - Nida Pińczów 1:4 (0:2)
0:1 - Patejuk 23'
0:2 - Rolak 32'
0:3 - Patejuk 51'
1:3 - Szczoczarz 59'
1:4 - Mika 65' (karny)

Pelikan Łowicz - Kolejarz Stróże 3:1 (1:0)
1:0 - Grzelczak 12'
2:0 - Cichoń 55'
3:0 - Grzelczak 65'
3:1 - Bergier 67'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!