Puchar Króla: Barcelona pokonała III-ligowca. Gol w debiucie nowego napastnika

FC Barcelona pokonała w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla Real Murcię 3:0. Jedną z bramek zdobył debiutujący w nowych barwach Jose Manuel Arnaiz.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze FC Barcelona PAP/EPA / PAP/EPA/Marcial Guillen / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
Bardzo długo w spotkaniu z III-ligowcem musiała rozkręcać się FC Barcelona. Na co dzień rezerwowi zawodnicy, nie potrafili zagrozić bramce gospodarzy, którzy z minuty na minutę coraz odważniej atakowali utytułowanego rywala. Piłkarze Murcii pokazali się z dobrej strony, jednak w najważniejszych momentach brakowało im skuteczności.

Lider Primera Division przeciwko 16. ekipie IV grupy Segunda Division B obudził się dopiero na sam koniec pierwszej połowy. Po świetnym dośrodkowaniu Gerarda Deulofeu z główki do siatki trafił Paco Alcacer.

Deulofeu jako jeden z trzech, obok Javiera Mascherano i Lucasa Digne, pojawił się w podstawowym składzie Barcy w drugim meczu z rzędu. Napastnik, wykorzystujący nieobecność kontuzjowanego Ousmane Dembele, ze świetnej strony pokazał się tuż po przerwie. W jednej akcji minął trzech rywali i uderzył po ziemi pomiędzy nogami golkipera. Tym samym do asysty dołożył kapitalne trafienie na 2:0.

W podstawowej jedenastce Barcelony pojawiło się aż czterech zawodników, dla których były to premierowe występy w tym sezonie w pierwszej ekipie. Jeden z nich, Jose Manuel Arnaiz, zaliczył nawet debiut w nowej koszulce i okrasił go golem.

22-letni napastnik trafił do stolicy Katalonii w lecie z Realu Valladolid i w 8. występach w rezerwach zdobył 4 bramki. W nagrodę dostał wielką szansę od trenera Ernesto Valverde. Zawodnik wystąpił na pozycji lewego napastnika i przez blisko godzinę był zupełnie niewidoczny. Wtedy strzelił jednak świetną bramkę po uderzeniu z linii pola karnego, a później popisał się kilkoma kapitalnymi rajdami, których nie powstydziłby się sam Lionel Messi!

Do Murcji szkoleniowiec Barcelony nie zabrał największych gwiazd z Messim, Suarezem, Iniestą i Busquetsem na czele. Zmiennicy wykonali jednak swoje zadanie i do stolicy Katalonii przywiozą 3-bramkową zaliczkę.

***

W innych meczach bez większych niespodzianek. Swoje mecze z niżej notowanymi rywalami na wyjeździe wygrały ekipy Sevilli i Valencii. Z zespołów Primera Division porażkę poniosła jedynie zawodząca na całej linii Malaga. Co ciekawe, Andaluzyjczycy oba gole stracili w doliczonym czasie gry.