Puchar Niemiec: pięć goli Borussii Dortmund

Borussia Dortmund zapewniła sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Niemiec. W meczu 1/16 finału tych rozgrywek Borussia pokonała 5:0 1.FC Magdeburg. Piłkarze z Dortmundu skuteczni byli zwłaszcza w drugiej połowie meczu.

Artur Długosz
Piłkarze Borussii Dortmund Reuters / Hannibal Hanschke / Piłkarze Borussii Dortmund

Borussia w meczu z występującym w trzeciej lidze niemieckiej zespołem 1.FC Magdeburg była zdecydowanym faworytem. Piłkarze z Dortmundu już w 4. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Zabrakło jednak skuteczności w polu karnym przeciwnika.

W kolejnych minutach zawodnicy 1.FC Magdeburg, niesieni dopingiem swojej publiczności, starali się atakować. Musieli jednak uważać na groźne akcje gości. W 23. minucie swojej szansy nie zdołał wykorzystać Andrij Jarmolenko. Chwilę później po strzale Philipa Turpitza dobrze interweniował natomiast Roman Burki.

Borussia była częściej przy piłce i w 42. minucie wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne Alexander Isak zgrał piłkę, a do bramki pewnie skierował ją Gonzalo Castro. Co ciekawe, ten piłkarz na boisku pojawił się chwilę wcześniej, zmieniając mającego problemy zdrowotne Mahmouda Dahouda.

Druga połowa dla Borussii rozpoczęła się w sposób wymarzony, bo już chwilę po wznowieniu gry gola na 2:0 strzelił Alexander Isak. W kolejnych minutach piłkarze z Dortmundu mogli podwyższyć prowadzenie, lecz brakowało im dokładności w polu karnym rywala. W końcu jednak Borussia strzeliła trzeciego gola. A potem kolejne.

W 73. minucie rzut karny wykorzystał Andrij Jarmolenko. Wynik 3:0 zespołu z Bundesligi jednak nie zadowolił. Gola zdobył bowiem jeszcze Marc Bartra, który popisał się celnym strzałem głową po dośrodkowaniu w pole karne oraz w ostatniej akcji meczu, Shinji Kagawa.

Ostatecznie Borussia zwyciężyła zatem 5:0 i zapewniła sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Niemiec.

1.FC Magdeburg - Borussia Dortmund 0:5 (0:1)
0:1 - Gonzalo Castro 42'
0:2 - Alexander Isak 47'
0:3 - Andrij Jarmolenko (k.) 73'
0:4 - Marc Bartra 79'
0:5 - Shinji Kagawa 90'

1.FC Magdeburg: Alexander Brunst - Steffen Schaefer, Richard Weil (61' Bjoern Rother), Nico Hammann, Nils Butzen, Marius Sowislo, Dennis Erdmann (82' Christopher Handke), Michel Niemeyer, Philip Turpitz (66' Tarek Chahed), Felix Lohkemper, Christian Beck.

Borussia Dortmund: Roman Burki - Marc Bartra, Sokratis Papastathopoulos, Dan-Axel Zagadou, Marcel Schmelzer (63' Raphael Guerreiro), Mahmoud Dahoud (41' Gonzalo Castro), Nuri Sahin, Shinji Kagawa, Andrij Jarmolenko, Maximilian Philipp, Alexander Isak (74' Andre Schuerrle).

Żółte kartki: Alexander Isak, Dan-Axel Zagadou, Sokratis Papastathopoulos (Borussia).