Premierowe trafienie Adriana Mierzejewskiego w Hyundai A-League. Polak strzelił gola w szalonym meczu

W piątkowym meczu 4. kolejki Hyundai A-League Sydney FC pokonał 2:0 Perth Glory FC, a wynik spotkania ustalił Adrian Mierzejewski. To pierwszy gol byłego reprezentanta Polski w australijskiej ekstraklasie.

Maciej Kmita
Adrian Mierzejewski (w białej koszulce) TVN Agency / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski (w białej koszulce)
Z powodu kontuzji mięśnia uda Adriana Mierzejewskiego zabrakło w ostatnim ligowym meczu z Western Sydney (2:2), ale uraz Polaka nie okazał się być tak groźny, jak początkowo sądzono i już w piątek 31-latek wrócił do gry.

Mierzejewski zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, by na boisku zameldował się w 66. minucie, a w doliczonym czasie gry drugiej połowy ustalił wynik spotkania, wykorzystując rzut karny.

Co ciekawe, była to trzecia "jedenastka" podyktowana dla Sydney FC w tym spotkaniu. Dwie wcześniejsze egzekwował Bobo: pierwszą zmarnował, a wykorzystując drugą, dał mistrzom Australii prowadzenie 1:0.

To pierwszy gol Mierzejewskiego w A-League, ale drugi w barwach Sydney FC. Wcześniej były reprezentant Polski zdobył bramkę w meczu Pucharu Australii. Jego dorobek, na który pracował w sześciu występach, uzupełniają dwie asysty.

Sydney FC - Perth Glory FC 2:0 (1:0)
1:0 - Bobo (k.) 45'
2:0 - Mierzejewski (k.) 90+4'

Czy Adam Nawałka zbyt pochopnie zrezygnował z usług Adriana Mierzejewskiego?