"Uciszcie się w końcu"! Jose Mourinho tłumaczy swój gest

Symbolem meczu Manchesteru United z Tottenhamem (1:0) stał się gest Jose Mourinho, który podszedł do kamery i przyłożył palec do ust. - Kogo chciał uciszyć w ten sposób - pytali dziennikarze.

Piotr Bobakowski
Jose Mourinho PAP/EPA / EPA/GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: Jose Mourinho
Manchester United w sobotę pokonał Tottenham Hotspur (1:0) w meczu 10. kolejki Premier League. Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył w 81. minucie rezerwowy Anthony Martial (Francuz wszedł na boisko na ostatnie dwadzieścia minut spotkania).

Po ostatnim gwizdku arbitra, menedżer Czerwonych Diabłów - Jose Mourinho - pokazał do kamery wymowny gest uciszania (Portugalczyk przyłożył palec do ust). - Kogo chciał uciszyć w ten sposób? - zastanawiali się brytyjscy dziennikarze.

Sprawa wyjaśniła się na konferencji prasowej. - Niektórzy mówią zbyt dużo. Uciszcie się w końcu i zrelaksujcie. Nie bądźcie tacy nerwowi. Nie rozumiem reakcji tych, którzy krzyczą: "Jesteście Czerwonymi Diabłami?" - Mourinho skierował słowa pod adresem swoich krytyków, których znacznie przybyło po porażce ligowej z Huddersfield Town (1:2).

- Nasi napastnicy byli pilnowani przez jednych z najlepszych obrońców w Europie. Jeśli dzisiaj byśmy nie wygrali, nie powiedziałbym o moich piłkarzach złego słowa. Od pierwszej minuty walczyliśmy bowiem o każdą piłkę jak o własne życie - podkreślił portugalski szkoleniowiec.

Manchester United zdobędzie mistrzostwo Anglii w sezonie 2017/18?