Primera Division: skromne zwycięstwo FC Barcelona z Sevilla FC, Paco Alcacer bohaterem. Triumfy Atletico i Alaves

FC Barcelona odniosła swoje 10. zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Primera Division, tym razem pokonując Sevilla FC 2:1 po dwóch golach Paco Alcacera. W sobotę zwyciężyły również Atletico Madryt i Deportivo Alaves.

Tomasz Rosiński
FC Barcelona PAP/EPA / Andreu Dalmau / FC Barcelona
Sobotnie spotkanie na Camp Nou w Barcelonie zapowiadało się ciekawe, gdyż obydwie drużyny od kilku konfrontacji znajdują się w dobrej dyspozycji. Faworytami pojedynku byli gospodarze - liderzy rozgrywek, którzy wygrali 4 z 5 ostatnich starć z Sevillą, a raz padł remis.

Katalończycy z animuszem rozpoczęli rywalizację i co chwilę stwarzali groźne sytuacje pod bramką strzeżoną przez Davida Sorię. Najpierw szarżował Lionel Messi (rozgrywał 600. mecz w barwach "Barcy"), a chwilę później dogodną okazję do strzelenia gola miał Luis Suarez.

Dopiero fatalny błąd Sergio Escudero w 23. minucie sprawił, że doszło do otwarcia wyniku meczu. Wówczas nieudane przyjęcie defensora gości skrzętnie wykrzystał Paco Alcacer, który pewnie trafił do siatki. Podopieczni Ernesto Valverde kontrolowali boiskowe wydarzenia, aktywny był Ivan Rakitić, ale "Duma Katalonii" przed przerwą nie zdołała zdobyć jeszcze jednej bramki.

Tuż po zmianie stron katalońska ekipa cofnęła się, z czego chcieli skorzystać gracze z Sewilli i to im się udało w 59. minucie. Wtedy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywanego przez Evera Banegę na gola zamienił Guido Pizarro.

Taki obrót spraw podrażnił miejscowy zespół, który ruszył do ataku i już po sześciu minutach po stracie bramki ponownie wyszedł na prowadzenie. Dokładnym dograniem z prawej flanki popisał się Rakitić, a drugie trafienie tego wieczoru zanotował Alcacer, który chwilę później opuścił boisko przy aplauzie publiczności.

"Blaugrana" jeszcze walczyła o poprawienie swojego dorobku strzeleckiego, lecz nie była w stanie skruszyć muru złożonego z zawodników Sevilli i ostatecznie wygrała mecz 2:1.

Podobnie jak Barcelona wciąż bez porażki w lidze hiszpańskiej pozostaje Atletico Madryt, które w tej serii gier dopiero rzutem na taśmę pokonało Deportivo La Coruna 1:0. Gola na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry strzelił Thomas Partey, wykorzystując dobrze rozegrany rzut wolny.

Skromny triumf zanotowało także Deportivo Alaves, które przed własną publicznością uporało się Espanyolem Barcelona. Jednakże w tym wypadku zwycięska bramka autorstwa Christiana Santosa padła już w 1. minucie spotkania.