Piękny gest piłkarza Cracovii. Mały kibic Zagłębia Lubin nie mógł się tego spodziewać

Obrońca Cracovii, Michal Siplak sprawił, że kilkuletni kibic Zagłębia Lubin na długo zapamięta niedzielny mecz Miedziowych z Pasami.

Maciej Kmita
piłkarze Cracovii PAP / Stanisław Rozpędzik / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii
W drugiej połowie niedzielnego meczu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin - Cracovia (1:2) Michal Siplak przerwał atak rywali, wybijając piłkę w trybuny. Interwencja Słowaka była udana, ale na tyle niefortunna, że kopnięta przez niego futbolówka trafiła w jednego z najmłodszych kibiców drużyny gospodarzy. Uderzenie było tak mocne, że chłopczyk zalał się łzami.W czasie meczu, co zrozumiałe, Siplak nie mógł zająć się małym Igorem, ale tuż po końcowym gwizdku obrońca Cracovii podbiegł pod trybunę i odszukał znokautowanego piłką chłopca. Przeprosił go za to, co spotkało i wręczył mu swoją koszulkę meczową. Uśmiech Igora mówi sam za siebie: przeprosiny zostały przyjęte.
Igor, kibic Zagłębia Lubin prezentuje koszulkę Michala Siplaka / fot. MKS Cracovia SSA Igor, kibic Zagłębia Lubin prezentuje koszulkę Michala Siplaka / fot. MKS Cracovia SSA
Siplak jest zawodnikiem Cracovii od lipca, a na Kałuży 1 trafił z MFK Zemplin Michalovce. 21-latek wystąpił jesienią w dziesięciu meczach Pasów. Jest zawodnikiem o dużym potencjale, o czym świadczy to, że regularnie otrzymuje powołania do młodzieżowej reprezentacji Słowacji.

Trener Cracovii, Michał Probierz dba o to, by jego młodzi podopieczni odpowiednio zachowywali się nie tylko na boisku, ale też poza nim. Niedawno ze względów pozasportowych odsunął od pierwszej drużyny Radosława Kanacha i Sylwestra Lusiusza.

- Lucek i Kanach trenują teraz z juniorami, bo zaniedbują swoje obowiązki. Musimy być też wychowawcami tych zawodników. Oni są w klasie maturalnej i muszą się pilnować - wyjaśnił Probierz.

Czy kojarzysz Michala Siplaka z boisk Lotto Ekstraklasy?