Serie A: trzy minuty, które wstrząsnęły Lazio. Derby dla Romy!

AS Roma 2:1 pokonała w derbach Lazio Rzym. Gole padały po przerwie. W 49. minucie z rzutu karnego trafił Diego Perotti, a chwilę później wynik podwyższył Radja Nainggolan. Dla gości bramkę zdobył strzałem z "jedenastki" Ciro Immobile.

Michał Piegza
Radja Nainggolan (z lewej) i Lucas Leiva (z prawej) Getty Images / Marco Rosi / Stringer / Radja Nainggolan (z lewej) i Lucas Leiva (z prawej)
Przed derbami wyżej w tabeli było Lazio, ale także Roma jest chwalona za grę. Pojedynek mógł rozpocząć się od gola dla gości. W sytuacji sam na sam do bramki trafił Ciro Immobile. Radość gracza Lazio trwała krótko. Sędzia słusznie dopatrzył się spalonego.

Później dominowała Roma, Lazio sporadycznie przedostawało się pod bramkę gospodarzy, którzy przed przerwą mieli kilka dogodnych okazji. Trzy razy na bramkę Thomasa Strakoshy uderzał Edin Dzeko, ale nie potrafił nadać swoim próbom odpowiedniej siły i pozwalał wykazać się golkiperowi lub też strzelał niecelnie. Szansę miał również Kevin Strootman, ale skiksował.

Po słabej pierwszej części, w drugiej piłkarze zagrali dużo lepiej. W 49. minucie sędzia uznał, że Bastos sfaulował w polu karnym Aleksandara Kolarova. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Diego Perotti. Chwilę później było już 2:0. Kontrę Romy płaskim strzałem sprzed pola karnego perfekcyjnie wykończył Radja Nainggolan.

Lazio długo nie potrafiło się podnieść. W powrocie do meczu pomógł im Kostas Manolas, który zagrał ręką w polu karnym. Dopiero po analizie VAR arbiter wskazał na "wapno" - okazję na gola zamienił Ciro Immobile.

W nerwowej końcówce gościom nie udało się doprowadzić do wyrównania. Piłkarze Romy sprytnie kradli czas, prowokowali przepychanki i dowieźli skromne prowadzenie do gwizdka sędziego.

AS Roma - Lazio Rzym 2:1 (0:0)
1:0 - Perotti (k.) 49'
2:0 - Nainggolan 52'
2:1 - Immobile (k.) 72'

AS Roma: Alisson - Alessandro Florenzi (80' Bruno Peres), Kostas Manolas, Federico Fazio, Aleksandar Kolarov - Radja Nainggolan (85' Juan Jesus), Daniele De Rossi, Kevin Strootman - Stephan El Shaarawy (73' Gerson),  Edin Dzeko, Diego Perotti.

Lazio Rzym: Thomas Strakosha - Bastos, Stefan de Vrij, Stefan Radu (77' Patric) - Adam Marusić, Marco Parolo, Lucas Leiva (58' Nani), Sergej Milinković-Savić, Senad Lulić (58' Jordan Lukaku) - Luis Alberto -  Ciro Immobile.

Żółte kartki: Nainggolan, Fazio (Roma) oraz Lulić, Leiva, Alberto, Nani (Lazio).

Sędzia: Gianluca Rocchi.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Która z rzymskich drużyn na wyższej pozycji zakończy sezon?