Nice I liga: kompromitacja tyszan, lider uratował punkt

Sporo emocji było w czterech sobotnich meczach Nice I ligi. Lider, Chojniczanka, dopiero w doliczonym czasie uratował punkt w potyczce z Puszczą. Niespodziewanie wysokiej porażki u siebie z Wigrami doznał GKS Tychy.

Michał Piegza
Zagłębie Sosnowiec dopiero w 18. kolejce odniosło pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Długo niewiele zapowiadało na wygraną gości w Grudziądzu. Losy meczu w doliczonym czasie rozstrzygnął Arkadiusz Jędrych.

Dwa gole padły w spotkaniu lidera, Chojniczanki, z beniaminkiem Puszczą. Goście prowadzili od 4. minuty, kiedy do własnej bramki trafił Michał Markowski. Ten sam zawodnik zrehabilitował się w doliczonym czasie, doprowadzając do wyrównania. Zespół z Niepołomic po raz kolejny w końcówce dał sobie wydrzeć wygraną nad wyżej notowanym rywalem. Wcześniej punkty stracił w Legnicy, gdzie prowadził już 2:0.

Prawdziwej klęski 0:3 u siebie z Wigrami doznał GKS. Tyszanie przed spotkaniem plasowali się nad drużyną z Suwałk, a po meczu są tuż nad strefą spadkową, do której wkrótce mogą zostać wciągnięci.

Dwa rzuty karne sędzia podyktował w potyczce w Siedlcach. W meczu z GKS-em Katowice prowadziła Pogoń, ale goście chwilę przed przerwą wyrównali. Bramkę z "jedenastki" zdobył doświadczony Wojciech Kędziora. Dla napastnika był to to już 6. gol w rozgrywkach.

Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
0:1 - Jędrych 90'

Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:1)
0:1 - Markowski (sam.) 4'
1:1 - Markowski 90'

GKS Tychy - Wigry Suwałki 0:3 (0:2)
0:1 - Klimala 24'
0:2 - Klimala 32'
0:3 - Pylypczuk 61'

Pogoń Siedlce - GKS Katowice 1:1 (1:1) 1:0 - Tomasiewicz (k.) 18' 1:1 - Kędziora (k.) 41'

Zagłębie Sosnowiec włączy się do gry o awans do Lotto Ekstraklasy?