II liga: wielki pościg GKS-u Bełchatów. Hat-trick w Legionowie

W pięć minut GKS Bełchatów odwrócił wynik 0:2 na 3:2 w meczu z Błękitnymi Stargard. Damian Szuprytowski strzelił trzy gole dla Olimpii Elbląg w wygranym 3:0 spotkaniu z Legionovią Legionowo.

GKS Bełchatów zrewanżował się Błękitnym Stargard za porażkę poniesioną na inaugurację sezonu. W okolicznościach, które piłkarze obu klubów zapamiętają na długo. W 48. minucie Brunatni tracili do przeciwnika z Pomorza dwa gole. Już w 53. minucie prowadzili 3:2. Dowódcami wielkiego pościgu byli Piotr Giel, Bartłomiej Bartosiak i Łukasz Pietroń. Giel zdobył 10. gola w sezonie i traci dwa trafienia do lidera klasyfikacji strzelców Leandro. Stary znajomy z czasów występów w Kotwicy Kołobrzeg przypomniał się Błękitnym.

Skończyła się krótka seria zwycięstw stargardzian. Wygrana w Bełchatowie mogła dać podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego spokojną zimę. We wstydliwych okolicznościach stracili dwubramkowe prowadzenie i zostały im cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Damian Szuprytowski podwoił jednego dnia liczbę goli zdobytych w tym sezonie. Piłkarz Olimpii Elbląg zdobył hat-tricka w wygranym 3:0 spotkaniu z Legionovią Legionowo. Pierwszego gola strzelił z linii pola karnego, drugiego po wrzucie z autu, a trzeciego po kontrataku i podaniu Antona Kołosowa. Legionovia nie zaczęła nagle punktować po zmianie trenera Mirosława Jabłońskiego na Roberta Pevnika. Nie jest jeszcze pewna, że będzie zimować ponad strefą spadkową.

Swoja najbliższą przyszłość zna z kolei Gryf Wejherowo. Porażka 0:1 ze Stalą Stalowa Wola to jego trzecia z rzędu. Nie zwyciężył od siedmiu kolejek i zostaje na dnie tabeli. Przewagę klubu z Podkarpacia na początku drugiej części potwierdził golem Adrian Dziubiński. Stal jest niepokonana od trzech kolejek.

18. kolejka II ligi:

GKS Bełchatów - Błękitni Stargard 3:2 (0:2)
0:1 - Mateusz Węsierski 28'
0:2 - Patryk Skórecki 40'
1:2 - Piotr Giel 48'
2:2 - Bartłomiej Bartosiak 50'
3:2 - Łukasz Pietroń (k.) 53'

Legionovia Legionowo - Olimpia Elbląg 0:3 (0:1)
0:1 - Damian Szuprytowski 27'
0:2 - Damian Szuprytowski 57'
0:3 - Damian Szuprytowski 90'

Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
0:1 - Adrian Dziubiński 56'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Bełchatów zakończy sezon w górnej połowie tabeli?