Ligue 1: trudna przeprawa Paris Saint-Germain z Lille OSC

W spotkaniu 17. kolejki Ligue 1 2017/2018, Paris Saint-Germain nie zachwyciło, ale okazało się lepsze od Lille OSC (3:1).

Tomasz Rosiński
Angel di Maria Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Angel di Maria
Zdecydowanymi faworytami sobotniego pojedynku w Paryżu byli piłkarze PSG, którzy chcieli się zrehabilitować za ostatnie porażki z RC Strasbourg Alsace (1:2) i Bayernem Monachium (1:3). Gospodarze przystępowali do rywalizacji bez kontuzjowanych Thiago Motty, Layvina Kurzawy i Thiago Silvy, zaś Neymar pauzował za żółte kartki.

Od początku konfrontacji przeważali paryżanie, którzy przez dłuższy czas nie mogli przedrzeć się przez obronę przyjezdnych.

Podopieczni Unai'a Emery'ego pierwszą groźną akcję rozegrali w 28. minucie i...od razu strzelili gola. Wówczas dokładne dośrodkowanie w pole karne posłał Kylian Mbappe Lottin, a bramkę uderzeniem głową zdobył Angel di Maria.

Liderzy rozgrywek drugie trafienie zanotowali już w drugiej połowie, zaś w 49. minucie rolę asystenta wcielił się di Maria. Argentyńczyk dograł futbolówkę do Javiera Pastore, który nie dał szans bramkarzowi przeciwnika.

Po strzeleniu drugiego gola miejscowi gracze nie forsowali tempa i starali się kontrolować boiskowe wydarzenia.

Ten minimalizm gospodarzy w 87. minucie wykorzystali goście, zaś kontraktową bramkę po błędzie Marquinhosa zdobył Anwar El-Ghazi.

Lille OSC chciało pójść za ciosem, lecz w doliczonym czasie gry nadziało się na zabójczą kontrę Paris Saint-Germain, którą wykończył Kylian Mbappe Lottin, ustalając wynik potyczki na 3:1.

Ligue 1, 17. kolejka:

Paris Saint-Germain - Lille OSC 3:1 (1:0)
1:0 - Angel di Maria 28'
2:0 - Javier Pastore 49'
2:1 - Anwar El-Ghazi 87'
3:1 - Kylian Mbappe Lottin 90+3'

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Yuri Berchiche, Presnel Kimpembe, Marquinhos, Dani Alves - Javier Pastore (85' Christopher Nkunku), Adrien Rabiot (46' Giovani Lo Celso), Marco Verratti - Kylian Mbappe Lottin, Edinson Cavani, Angel di Maria (69' Julian Draxler).

Lille OSC: Mike Maignan - Kevin Malcuit, Edgar Ie, Adama Soumaoro, Jorge Alonso - Ibrahim Amadou, Thiago Maia (85' Boubakary Soumare) - Nicolas Pepe (76' Anwar El-Ghazi), Thiago Mendes (74' Luiz Araujo), Yassine Benzia - Ezequiel Ponce.

Żółte kartki: Marco Verratti, Dani Alves (Paris Saint-Germain) oraz Edgar Ie, Yassine Benzia (Lille OSC).

Sędzia: Johan Hamel.

***

Girondins Bordeaux - RC Strasbourg Alsace 0:3 (0:2) 0:1 - Stephane Bahoken 2' 0:2 - Dimitri Lienard 38' 0:3 - Martin Terrier 64'

20 FC Metz 38 6 8 24 34:76 26

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain zakończy sezon 2017/2018 Ligue 1 z tylko 1 porażką na koncie?