Bardzo szybko zapadła decyzja w sprawie leczenia Macieja Makuszewskiego. Reprezentant Polski przejdzie operację, a przeprowadzi ją ten sam lekarz, który zajmował się urazem Arkadiusza Milika.

Szymon Mierzyński
załamany Maciej Makuszewski Newspix / WOJCIECH KLEPKA / CYFRASPORT / Na zdjęciu: załamany Maciej Makuszewski
Skrzydłowy Lecha Poznań w czwartek wyleci do Rzymu i już następnego dnia podda się zabiegowi, który wykona prof. Pier Paolo Mariani.

Maciej Makuszewski skręcił staw kolanowy i zerwał dwa więzadła: poboczne strzałkowe oraz krzyżowe przednie. Doznał tej kontuzji w pierwszej połowie meczu Lech - Cracovia (1:0), gdy pechowo potknął się na piłce w polu karnym przeciwnika. W efekcie czeka go przerwa w treningach, która potrwa od sześciu do nawet dziewięciu miesięcy.

Po operacji reprezentant Polski pozostanie w klinice Villa Stuart. Do Poznania według planu powróci we wtorek, a następnie rozpocznie rehabilitację. Obejmie ona krótki okres chodzenia o kulach, później ćwiczenia ruchowe, wzmacnianie nogi, a na końcu dynamikę.