Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Cracovia potępiła "haniebne zachowanie" swoich kibiców. Klub będzie współpracował z policją

Cracovia zabrała głos w sprawie skandalicznych wydarzeń, do których doszło podczas 195. derbów Krakowa. Klub z Kałuży 1 potępił "haniebne zachowanie" chuliganów i zapowiedział ścisłą współpracę z policją w zakresie identyfikacji sprawców.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
trybuny podczas 195 derbów Krakowa Agencja Gazeta / Jakub Porzycki / Na zdjęciu: trybuny podczas 195. derbów Krakowa
W czasie meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy z Wisłą (1:4) kibice Cracovii kilkukrotnie użyli materiałów pirotechnicznych, a na początku drugiej połowy przez pięć minut obrzucali i ostrzeliwali nimi sektor fanów Białej Gwiazdy, w wyniku czego sędzia Krzysztof Jakubik był zmuszony do przerwania meczu, który został wznowiony dopiero po 21 minutach.

Ekstraklasa SA ogłosiła tuż po spotkaniu, że skandalicznym zachowaniem kibiców Cracovii już w czwartek zajmie się Komisja Ligi, a krakowski klub musi liczyć się z surowymi karami.

Władze Pasów w specjalnym oświadczeniu kategorycznie potępiły "haniebne zachowanie" chuliganów mieniących się kibicami pięciokrotnych mistrzów Polski i zapowiedziały współpracę z policją oraz innymi służbami w celu identyfikacji sprawców. Oto jego treść:

"MKS Cracovia SSA kategorycznie potępia zachowanie grupy kibiców uczestniczących w środowych Wielkich Derbach Krakowa w ramach 20. kolejki Lotto Ekstraklasy.

ZOBACZ WIDEO: Wygrana Bayernu, gol Roberta Lewandowskiego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Z przykrością informujemy, że podczas ostatnich Wielkich Derbów Krakowa część osób przebywająca na trybunach stadionu przy ulicy Józefa Kałuży 1 dopuściła się haniebnego zachowania, którego nie da się w żaden sposób wytłumaczyć.

Klub dokładnie analizuje sytuację, która miała miejsce podczas środowego spotkania, m.in. zabezpieczając materiał z monitoringu. Jednocześnie Klub informuje, że w tym temacie będzie ściśle współpracował z Policją oraz innymi służbami porządkowymi w celu dokładnego wyjaśnienia ww. zajść.

MKS Cracovia SSA zdecydowanie zapewnia, że bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprez masowych organizowanych przez klub należy do kluczowych kwestii. Klub dołoży wszelkich starań zmierzających ku temu, by podobne sytuacje wykluczyć w przyszłości".
Co grozi Cracovii? Precyzuje to art. 64 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, na którym opiera się Komisja Ligi:

"Za brak należytego porządku lub bezpieczeństwa na stadionie przed, w czasie lub po zawodach, wymierza się klubowi karę:

1) karę pieniężną,
2) weryfikację zawodów jako walkower,
3) rozgrywanie meczu bez udziału publiczności,
4) zakaz rozgrywania w określonym czasie lub określonej liczby meczów z udziałem publiczności na części lub na całym obiekcie sportowym, w miejscowości, będącej siedzibą klubu,
5) zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie,
6) rozgrywanie meczu na neutralnym stadionie,
7) zakaz rozgrywania meczu na określonym stadionie,
8) zakaz rozgrywania w określonym czasie lub określonej liczby meczów na obiektach sportowych w miejscowości będącej siedzibą klubu,
9) zawieszenie lub pozbawienie licencji"

Czy Komisja Ligi powinna zamknąć stadion Cracovii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
 • Grzesiek MKS Zgłoś komentarz
  Kraków ... i wszystko jasne ...
  • Frantiszek Zgłoś komentarz
   Był kiedyś czas że ten klub był na dnie, a za pieniądze podatników go uratowano i "oddano" Filipiakowi. A, wystarczyło nie ratować i byłby spokój. Prawda jest taka że bandyci są
   Czytaj całość
   wszędzie, ale na Kałuży są prymitywy co demolują własne miasto, biją tak, że się ofiarom kredki z tornistrów wysypują, a jak nie dadzą rady to uciekają szybciej niż Spiddy Gonzales.
   • szczery do bólu Zgłoś komentarz
    Ukarać klub , jego władze , to one są odpowiedzialne za ten cały bałagan na stadionie . Jak można wnieś na stadion takie ilości rac . Kara powinna być karą pieniężną i to taką
    Czytaj całość
    dużą i dotkliwą że już drugi raz nie pozwolą na wniesienie nawet jednej racy . Zamykanie stadionu to kara dla większości kibiców którzy nie mają nic wspólnego z tymi zajściami . Powtarzam , bardzo wysoka kara pieniężna dla klubu , odstraszy to może i inne kluby i zaczną prawdziwe kontrole kibiców które uniemożliwią wnoszenie tych niebezpiecznych materiałów pirotechnicznych .
    • waddle Zgłoś komentarz
     niestety ale najbardziej to powinny beknąć za grzech zaniechania osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w trakcie tego meczu. Oglądając go w TV razem z moimi dziećmi od razu zwróciliśmy
     Czytaj całość
     uwagę, że cały sektor kibiców Cracovii będący najbliżej sektora gości jest ubrany na czarno. Przypadek? Nie, premedytacja. Chodziło o utrudnioną identyfikację. Nikt na stadionie na to nie wpadł że coś się święci? Naprawdę??? Gdyby tam ktoś zginął teraz te osoby które udawały że tego nie widzą miałyby na sumieniu życie ludzkie. Dzisiaj już nie powinny pracować na swoich stanowiskach, gdyż nie wypełniają roli do jakiej są powołani !!!
     • Marco Lar Zgłoś komentarz
      Pozbawić licencji na 2 lata i cofnąć do okręgówki
      • Zgłoś komentarz
       Te surowe kary to co to będzie ??? Zakazy wyjazdowe na mecze ? Wolne żarty !!! I tak jeżdżą z zakazami jak legia ostatnio w Gliwicach i nie tylko. UDAJECIE,ŻE JAKIEŚ KARY SĄ !! Nic się
       Czytaj całość
       od tych bandytów nie różnicie i niszczycie Polski futbol. Ku...y !
       • zadziwiony Zgłoś komentarz
        Jest jedna droga do uzdrowienia sytuacji. Wysłać do klubów jasny przekaz: prezesi będą współpracować jako świadkowie, poszkodowani lub jako oskarżeni. Trzeba przerwać zmowę i tyle.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×