Serie A: SSC Napoli nowym liderem po pewnym triumfie w Turynie, gol Piotra Zielińskiego

W spotkaniu 17. kolejki Serie A 2017/2018, SSC Napoli na wyjeździe okazało się lepsze od Torino FC (3:1), a jedną z bramek dla swojego zespołu zdobył Piotr Zieliński. Reprezentant Polski grał przez 70 minut.

Tomasz Rosiński
Kalidou Koulibaly (z lewej) oraz Piotr Zieliński (z prawej) Getty Images / Francesco Pecoraro / Stringer / Na zdjęciu: Kalidou Koulibaly (z lewej) oraz Piotr Zieliński (z prawej)
Napoli chciało w sobotę przerwać złą serię trzech meczów bez zwycięstwa. Podopieczni Maurizio Sarriego byli faworytami starcia z Torino i potwierdzili to miano, zwyciężając 3:1. Ten triumf - wobec przegranej Interu Mediolan z Udinese Calcio (1:3) - dał zespołowi z Neapolu awans na pozycję lidera rozgrywek.

Pojedynek znakomicie rozpoczął się dla gości, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Wówczas dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Allan, a formalności strzałem głową dopełnił Kalidou Koulibaly.

Po zdobytej bramce neapolitańczycy złapali wiatr w żagle i mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Kolejny cios przyjezdni zadali w 25. minucie, zaś jego autorem okazał się Piotr Zieliński. Polak otrzymał doskonałe, prostopadłe podanie ze  środka pola od Jorginho i w sytuacji "sam na sam" zdołał pokonać Salvatore'a Sirigu.

Przewaga SSC Napoli nie podlegała dyskusji, a pięć minut później do siatki trafił Marek Hamsik, któremu asystował Dries Mertens. Przed przerwą wynik potyczki już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron długo przy piłce starali się utrzymywać goście, ale gospodarze w 63. minucie za sprawą Andrei Belottiego zdołali zmniejszyć straty. Włoski napastnik popisał się płaskim strzałem z około 12 metrów.

Po utracie gola zawodnicy z Neapolu nie spanikowali i ruszyli do ataku. Przyjezdni w 78. minucie powinni wygrywać 4:1, lecz Dries Mertens z 3 metrów nie zdołał posłać futbolówki do siatki.

Torino miało jeszcze pecha w końcówce, gdyż boisko w 80. minucie musiał opuścić Adem Ljajić, a wcześniej trener Sinisa Mihajlović wykorzystał komplet zmian. Wobec tego gospodarze kończyli konfrontację w dziesiątkę.

Do ostatniego gwizdka sędziego nic się nie zmieniło, zaś SSC Napoli pokonało Torino FC 3:1 i wskoczyło na fotel lidera Serie A.