Serie A: pierwsza porażka Interu. Udinese zaszokowało Mediolan

Porażka 1:3 z Udinese Calcio to pierwsza Interu Mediolan w sezonie. Drużyna Luciano Spallettiego najpewniej straci pozycję lidera w 17. kolejce Serie A. Paweł Bochniewicz był na ławce rezerwowych lepszego zespołu.

radość piłkarzy Udinese Getty Images / Emilio Andreoli / Stringer / Na zdjęciu: radość piłkarzy Udinese
Udinese Calcio strzeliło 13 goli w poprzednich trzech meczach. Pod wodzą Massimo Oddo drużyna stała się bardzo przebojowa w ofensywie. Ponadto przed spotkaniem wspominano, że w tej dekadzie potrafiła zwyciężyć na stadionie Interu Mediolan 5:2 i ponieść porażkę odwrotnym wynikiem. Historia najnowsza i trochę dalsza zapowiadała atrakcyjne starcie.

Na potwierdzenie w pierwszym kwadransie drużyny zdobyły po jednym golu. Przyjezdni wyszli na prowadzenie dzięki strzałowi Kevina Lasagni w 14. minucie. Nie minęło 60 sekund i na 1:1 trafił niezawodny Mauro Icardi. Argentyńczyk zdobył 95. gola w barwach Interu i trafił do "10" najlepszych strzelców w historii klubu.

Trener Luciano Spalletti nie był zadowolony z tego co działo się na boisku. W 54. minucie wprowadził Roberto Gagliardiniego za Marcelo Brozovicia. W ofensywie Interu byli jeszcze Antonio Candreva i Ivan Perisić. Tak ustawieni gospodarze nie zdobyli gola, a stracili. W 61. minucie Rodrigo De Paul wykorzystał rzut karny. W 77. minucie Antonin Barak doprowadził do wyniku 3:1 i było przesądzone, że goście odniosą czwarte zwycięstwo z rzędu. Paweł Bochniewicz przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych Udinese.

Po męczarniach w Pucharze Włoch, w którym Nerazzurri awansowali po konkursie rzutów karnych z III-ligowcem, Inter nie poradził sobie z Udinese. Najpewniej straci pozycję lidera Serie A. Zrzucić mediolańczyków ze szczytu tabeli mogą Napoli oraz Juventus.

Inter Mediolan - Udinese Calcio 1:3 (1:1)
0:1 - Kevin Lasagna 14'
1:1 - Mauro Icardi 15'
1:2 - Rodrigo de Paul (k.) 61'
1:3 - Antonin Barak 77'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Milan Skriniar, Joao Miranda, Davide Santon (69' Yann Karamoh) - Matias Vecino (78' Eder), Borja Valero - Antonio Candreva, Marcelo Brozović (54' Roberto Gagliardini), Ivan Perisić - Mauro Icardi

Udinese: Albano Bizzarri - Jens Stryger Larsen, Danilo, Bram Nuytinck - Sven Widmer, Antonin Barak, Seko Fofana (74' Valon Behrami), Jakub Jankto, Ali Adnan - Rodrigo de Paul (88' Emil Hallfredsson) - Kevin Lasagna (78' Stipe Perica)

Żółte kartki: Vecino (Inter) oraz Adnan, Nuytinck, Fofana, Widmer (Udinese)