Puchar Ligi Angielskiej: piłkarski minimalizm i awans Arsenalu. Jeden celny strzał w meczu!

Arsenal awansował do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Kanonierzy 1:0 pokonali West Ham United. Jedynego gola w meczu zdobył w 42. minucie Danny Welbeck.

Michał Piegza
Olivier Giroud (z lewej) i Danny Welbeck (z prawej) Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Olivier Giroud (z lewej) i Danny Welbeck (z prawej)
Arsenal na triumf w Pucharze Ligi czeka od 1993 roku. We wtorkowy wieczór Kanonierzy awansowali do półfinału. Mecz z West Ham nie porwał. W 1. połowie, niemal do 40. minuty, na boisku niewiele się działo. Pierwszy strzał kibice obejrzeli w 39. minucie. Próba Seada Kolasinaca poszybowała wysoko ponad bramką. Groźniej było kilkadziesiąt sekund później. Po dośrodkowaniu z lewej strony "szczupakiem" obok celu uderzył Theo Walcott.

Gospodarzy na prowadzenie w 42. minucie wyprowadził Danny Welbeck. Po dośrodkowaniu z prawej strony Mathieu Debuchy'ego Walcott uprzedził dwójkę obrońców i z bliska skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron wciąż niewiele działo się na boisku. Okazał się, że jedynym celnym uderzeniem w meczu było to autorstwa Walcotta. Goście okazję mieli w 64. minucie. Jednak z rzutu wolnego niecelnie uderzył Aaron Cresswell.

W końcówce goście starali się zagrać szybciej, ale nie potrafili zagrozić nudzącemu się w bramce Davidowi Ospinie. W 78. minucie boisko musiał opuścić Olivier Giroud, który podczas sprintu doznał urazu mięśnia dwugłowego.

W nudnych końcowych minutach Arsenal nie pozwolił rywalom zbliżyć się pod własną bramkę i bez problemów dowiózł skromne prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

Arsenal FC - West Ham United 1:0 (1:0)
1:0 - Welbeck 42'

Arsenal: David Ospina - Mathieu Debuchy, Calum Chambers, Rob Holding, Sead Kolasinac - Francis Coquelin (90' Josh da Silva), Joseph Willock (84' Ben Sheaf), Mohamed Elneny - Theo Walcott, Olivier Giroud (78' Reiss Nelson), Danny Welbeck.

West Ham: Joe Hart - Declan Rice, Winston Reid, Angelo Ogbonna, James Collins, Arthur Masuaku - Pedro Obiang, Aaron Cresswell (65' Diafra Sakho), Andre Ayew - Domingos Quina (83' Marko Arnautović), Javier Hernandez (65' Andy Carroll).

Żółta kartka: Hart (West Ham).

Sędzia: Kevin Friend

Awans do półfinału: Arsenal

Arsenal zdobędzie Puchar Ligi Angielskiej?