Premier League: Manchester City wrócił na zwycięską ścieżkę

W spotkaniu 22. kolejki Premier League 2017/2018, Manchester City okazał się zdecydowanie lepszy od Watfordu FC, triumfując 3:1.

Tomasz Rosiński
John Stones i Andre Gray Getty Images / Laurence Griffiths / John Stones i Andre Gray
Zdecydowanym faworytem wtorkowego pojedynku był Manchester, który chciał wrócić na zwycięską ścieżkę po niedzielnym remisie z Crystal Palace (0:0). Natomiast ekipa z Watfordu liczyła na sprawienie niespodzianki poprzez zatrzymanie wyżej notowanego rywala, ale ta sztuka jej się nie udała.

Piłkarze The Citizens od pierwszego gwizdka sędziego Lee Masona ruszyli do frontalnych ataków i otworzyli wynik potyczki już w 1. minucie. Wówczas z lewego skrzydła płasko w pole karne dośrodkował Leroy Sane, zaś przez nikogo nie kryty Raheem Sterling dopełnił formalności, pakując piłkę do siatki z około 4 metrów.

Podopieczni Pepa Guardioli nie zamierzali zwalniać tempa i co chwilę gościli pod polem karnym Szerszeni. Aktywny był Kevin De Bruyne, po którego zagraniu w 13. minucie futbolówkę do własnej bramki skierował Christian Kabasele.

Po zanotowaniu drugiego trafienia miejscowa drużyna długo utrzymywała się przy piłce, ale już nie stwarzała sobie tak dogodnych sytuacji jak na początku starcia. W 29. minucie Man City mógł nadziać się na kontrę, lecz celny strzał Andre'a Gray'a obronił Ederson. Ostatecznie I połowa zakończyła się wygraną Manchesteru 2:0.

Po zmianie stron zawodnicy z Manchesteru kontrolowali boiskowe wydarzenia i trzeci cios zadali w 63. minucie. Wtedy to błąd Heurelho Gomesa wykorzystał Sergio Aguero.

The Citizens dominowali, ale dali się zaskoczyć w 82. minucie, kiedy składną akcję Watfordu wykończył Andre Gray. Asystę przy tym golu zanotował Andre Carrillo.

Już do końca konfrontacji nic się nie zmieniło i Manchester City pokonał Watford FC 3:1.