Premier League: Grzegorz Krychowiak wrócił do podstawowego składu WBA. Kolejna porażka Fabiańskiego

Dramat West Bromwich Albion i Swansea City. Grzegorz Krychowiak i Łukasz Fabiański zagrali pełne 90 minut, ale obaj przegrali we wtorkowych meczach Premier League.

Bartosz Zimkowski
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Steve Bardens / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak dwunasty raz pojawił się w podstawowym składzie West Bromwich Albion, a pierwszy raz od trzech meczów. West Bromwich Albion szukało pierwszego zwycięstwa od sierpnia i od... momentu dołączenia polskiego pomocnika do The Baggies. Po pierwszej połowie fani WBA mogli mieć nadzieję, że w końcu się uda, ponieważ James McClean w 30. minucie dał prowadzenie swojej drużynie, ale niecały kwadrans po zmianie stron był już remis. Pierwszą bramkę od 1 kwietnia zdobył Andy Carroll, a chwilę później sfaulował Krychowiaka i dostał żółtą kartkę.

W czwartej doliczonej minucie Carroll jeszcze trafił do siatki gości i zapewnił swojemu klubowi cenne trzy punkty. WBA nie wygrało zatem 19 spotkania z rzędu w Premier League. Krychowiak natomiast zagrał pełne 90 minut pierwszy raz od 21 października.

Na Liberty Stadium były arcytrudne warunki do gry. Bardzo mocno padający deszcz sprawił, że było sporo przypadku, a w 12. minucie goście objęli prowadzenie. Fernando Llorente, były gracz Swansea City, wykorzystał dośrodkowanie Christiana Eriksena i zdobył gola dla Tottenhamu Hotspur. Łukasz Fabiański był bez szans, a na dodatek Llorente był na niemal metrowym spalonym i bramka nie powinna zostać uznana.

Warunki do gry poprawiły się w drugiej odsłonie. Na boisku zameldował się też najlepszy strzelec w Europie - Harry Kane (56 goli) - ale to Dele Alli tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego pokonał Fabiańskiego. Polski bramkarz obronił pierwszy strzał Anglika, ale wobec dobitki był już bezradny. Swansea jest ostatnia w lidze i ma tyle samo punktów co WBA (po 16).

Warto odnotować, że całe spotkanie na ławce Southampton spędził Jan Bednarek. Święci przegrali z Crystal Palace 1:2.