II liga gr. zachodnia: Porażka Pogoni w Toruniu

Zwycięstwem podopiecznych Wiesława Borończyka zakończyło się ostatnie spotkanie 27. kolejki gr. zachodniej II ligi, w którym Elana Toruń pokonała Pogoń Szczecin 3:2.

Adrian Dudkiewicz

Początek wcale jednak nie zapowiadał nerwowej końcówki, bowiem do 74. minuty na boisku dominowali torunianie. Najpierw strzałem z ostrego kąta Dmitrij Vierstak kompletnie zaskoczył Roberta Binkowskiego, a w 40. minucie ten sam zawodnik wykorzystał idealne podanie Piotra Charzewskiego.

W pierwszej połowie więcej sytuacji mieli torunianie, ale szybka gra i mocny pressing kosztowały podopiecznych Wiesława Borończyka zbyt sporo sił. To wykorzystali szczecinianie na piętnaście minut przed końcem. Najpierw Tomasz Parzy silnym strzałem z rzutu wolnego, a chwilę później Petasz również ze stałego fragmentu gry doprowadzili do remisu.

Piotr Mandrysz dość szybko wykorzystał wszystkie swoje zmiany, co dało błyskawiczny efekt. Portowcy jednak nie zdołali dowieźć korzystnego rezultatu do końca, bowiem w 84. minucie Piotra Charzewski pięknie zamknął akcję całego zespołu, czym ustalił wynik spotkania. Wcześniej znakomitą sytuację sam na sam z Binkowskim zmarnował Aleksander Atanacković.

Elana Toruń - Pogoń Szczecin 3:2 (2:0)
1:0 - Viarstak 24'
2:0 - Viarstak 40'
2:1 - Parzy 73'
2:2 - Petasz 79'
3:2 - Charzewski 84'

Elana Toruń: Woźniak - Kowalski, Zamara (89' Kowalczyk), Atanackovic (90' Grube), Młodzieniak - Czarnecki, Wróbel, Świderek, Viarstak (75' Rackiewicz) - Charzewski, Zamiatowski.

Pogoń Szczecin: Binkowski - Kołc (70' Sieniawski), Woźniak (46' Wólkiewicz), Petasz, Nowak - Sobczyński, Parzy, Chi-Fon (46' Kosakowski), Dymek - Lebedyński, Rydzak.

Sędzia: Waldemar Socha (Zielona Góra).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!