Puchar Anglii: Mewy latają wyżej niż Orły, Brighton and Hove Albion w IV rundzie

Brighton and Hove Albion z awansem do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Po zaciętym meczu Mewy pokonały u siebie Crystal Palace 2:1.

Szymon Mierzyński
Martin Kelly i Tomer Hemed Getty Images / Bryn Lennon / Martin Kelly i Tomer Hemed
Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy, a wynik mocnym strzałem z ostrego kąta otworzył Dale Stephens. Piłka leciała w krótki róg i wpadła do siatki po rękach nie najlepiej interweniującego Wayne'a Hennesseya.

Po zmianie stron na to trafienie odpowiedział pięknym uderzeniem z dystansu Bakary Sako, ale w końcówce lepsze wrażenie sprawiały Mewy i w 87. minucie awans zapewnił im Glenn Murray, który sfinalizował z bliska zgranie Uwe Huenemeiera.

Brighton and Hove Albion zwyciężyło ostatecznie 2:1 i w IV rundzie zmierzy się na wyjeździe z Middlesbrough.

Brighton and Hove Albion - Crystal Palace 2:1 (1:0)
1:0 - Dale Stephens 25'
1:1 - Bakary Sako 69'
2:1 - Glenn Murray 87'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy w IV rundzie Brighton and Hove Albion wyeliminuje Middlesbrough?