Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Współwłaściciele żużlowego Falubazu przejmują klub piłkarski. Ważna rola byłego reprezentanta Polski

Rewolucyjne zmiany organizacyjne i sportowe w piłkarskim Falubazie Zielona Góra. Klub ma nowych właścicieli, ważną rolę ma odgrywać były reprezentant Polski, będzie nowy prezes i trener. Roszady dotkną także skład zawodniczy.
Dawid Borek
Dawid Borek
Robert Dowhan z Robertem Korzeniowskim WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Robert Dowhan z Robertem Korzeniowskim

2,5 roku temu doszło do fuzji zielonogórskich klubów piłkarskich: UKP i KSF. Po sezonie w trzeciej lidze pojawiły się kłopoty finansowe, które po minionej rundzie jesiennej urosły do sporych rozmiarów. Zarządcom nie udało się pozyskać wsparcia od bogatego sponsora z Przylepu, któremu oferowano część udziałów, gdy ten chciał przejąć klub w całości.

Jak informuje Jacek Białogłowy z Radia Zielona Góra, by ratować zespół, piłkarski klub z Zielonej Góry przejęli Robert Dowhan i Zdzisław Tymczyszyn. Współwłaściciele żużlowego Falubazu odkupili udziały od dotychczasowego właściciela KS Falubaz, a dodatkowo mają pokryć liczące około 300 tysięcy złotych długi.

Po zmianach na najwyższym szczeblu dojdzie także do roszad na niższych poziomach organizacji. Nowym prezesem ma zostać Mirosław Zelisko. Ważną rolę w klubie ma odgrywać z kolei Maciej Murawski. Były reprezentant Polski ma zostać dyrektorem sportowym piłkarskiego Falubazu. Dodatkowo ma przejąć młodzieżową sekcję klubu, która po fuzji z prowadzoną przez niego akademią ma występować pod nazwą AMM (Akademia Macieja Murawskiego) Falubaz Zielona Góra.

Jacek Białogłowy dowiedział się też, że funkcję trenera Falubazu będzie pełnił Andrzej Sawicki, a jego asystentem zostanie Maciej Górecki. Jeśli chodzi o skład zawodniczy, w planach jest zatrzymanie trzonu drużyny z minionego sezonu (Łukasz Budzyński, Sebastian Górski, Rafał Ostrowski, Albert Cipior, prawdopodobnie też Martins Ekwueme). Z zespołem mają pożegnać się natomiast Przemysław Mycan czy Bartosz Siebert.

ZOBACZ WIDEO Kołodziejczyk: Niesamowity zjazd Krychowiaka. Powinien odejść

Czy z nowymi władzami piłkarski Falubaz wyjdzie na prostą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Radio Zielona Góra

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×