Puchar Króla: Real Madryt w ćwierćfinale. Awans po remisie z II-ligowcem

Real Madryt tylko zremisował na własnym boisku z II-ligową Numancią 2:2 w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. W pierwszym spotkaniu mistrzowie Hiszpanii wygrali jednak 3:0 i to oni znaleźli się w kolejnej rundzie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze Realu Madryt po zdobyciu gola Na pierwszym planie, od lewej: Lucas Vazquez i Dani Ceballos Getty Images / Denis Doyle / Stringer / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt po zdobyciu gola. Na pierwszym planie, od lewej: Lucas Vazquez i Dani Ceballos
Real Madryt do rewanżu przystępował z 3-bramkową zaliczką z pierwszego meczu. Z tego względu trener Zinedine Zidane znów dał odpocząć swoim największym gwiazdom.

Już na początku meczu dośrodkowanie z prawej strony Daniego Carvajala na bramkę z główki zamienił Lucas Vazquez. Wydawało się, że będzie to początek goleady "Królewskich", którzy będą chcieli zrekompensować sobie ostatnie słabsze wyniki w lidze. Niestety, zamiast podbramkowych okazji, kibice przez ponad pół godziny oglądali praktycznie ciągłą grę z klepki między zawodnikami Realu.

Taka postawa gospodarzy zemściła się w samej końcówce pierwszej połowy. Numancia wyprowadziła błyskawiczny kontratak i niespodziewanie doprowadziła do remisu.

Po przerwie gospodarze od razu ruszyli do przodu i znów na prowadzenie wyprowadził ich Lucas Vazquez. "Królewscy" wyszli z kontrą, Borja Mayoral zgrał piłkę w pole bramkowe i 26-latek z bliskiej odległości trafił do siatki po ekwilibrystycznym strzale.

II-ligowa Numancia nie podłamała się i ponownie trafiła do siatki. Po centrze z lewej strony i świetnej główce z 11. metrów Guillermo skompletował dublet. Goście w ostatnich minutach prezentowali się lepiej, szukali zwycięskiego gola, ale spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

W innych środowych meczach awans wywalczyły zespoły Deportivo Alaves i Leganes. Ten drugi zespół niespodziewanie wyeliminował Villarreal, dzięki czemu po raz pierwszy w swojej historii znalazł się w ćwierćfinale Pucharu Króla.

We wtorek z awansu cieszyły się zespoły Atletico Madryt i Valencii.