Bundesliga: Niclas Fuellkrug bohaterem Hannoveru, grali Kapustka i Kamiński

Spośród sobotnich meczów Bundesligi najwięcej emocji dostarczyło starcie pomiędzy Hannoverem 96 i 1.FSV Mainz. Goście prowadzili już 2:0, ale dzięki świetnej grze Niclasa Fuellkruga gospodarze odrobili straty i wygrali 3:2.

Łukasz Witczyk
Bartosz Kapustka Getty Images / Thomas Niedermueller/Bongarts / Na zdjęciu: Bartosz Kapustka
1. FSV Mainz lepiej rozpoczęło mecz przeciwko Hannoverowi 96. W pierwszych dwóch kwadransach to goście byli stroną dominującą i po golach Yoshinoriego Muto i Alexandra Hacka prowadzili 2:0. Drugi stracony gol jednak obudził gospodarzy, którzy momentalnie ruszyli do odrabiania strat.

Po chwili było już tylko 2:1 dla 1. FSV Mainz. Gola zdobył niezawodny Niclas Fuellkrug, który był bohaterem Hannoveru 96. W 38. minucie 24-letni napastnik wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania, a w drugiej połowie to właśnie on przechylił szalę zwycięstwa na stronę beniaminka Bundesligi.

W pierwszym składzie SC Freiburg mecz we Frankfurcie zaczął Bartosz Kapustka. Był to jego szósty występ w tym sezonie w niemieckiej ekstraklasie, ale nie będzie go miło wspominał. Już po pierwszej połowie opuścił boisko, a jego zespół przegrywał wtedy 0:1. Ostatecznie SC Freiburg w drugiej połowie zdołał doprowadzić do wyrównania.

90 minut zagrał za to Marcin Kamiński, a jego VfB Stuttgart pokonał przed własną publicznością Herthę Berlin 1:0 i to po samobójczym trafieniu Niklasa Starka. Dzięki wygranej zespół Polaka uciekł na cztery punkty od strefy spadkowej.

Wyniki:

FC Augsburg - Hamburger SV 1:0 (1:0)
1:0 - Ja-Cheol Koo 45'

Werder Brema - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (0:1)
0:1 - Benjamin Huebner 39'
1:1 - Theodor Gebre Selassie 63'

Eintracht Frankfurt - SC Freiburg 1:1 (1:0)

1:0 - Niklas Stark (sam.) 78'

Czy Bartosz Kapustka wywalczy sobie stałe miejsce w podstawowym składzie SC Freiburg?