Bundesliga: Hertha Berlin zremisowała z Borussią Dortmund. Cały mecz Łukasza Piszczka

W pierwszym meczu 19. kolejki Bundesligi Hertha Berlin zremisowała 1:1 (0:0) z Borussią Dortmund. Przez całe spotkanie na boisku przebywał obrońca reprezentacji Polski, Łukasz Piszczek.

Artur Długosz
Per Ciljan Skjelbreid (po lewej) i  Shinji Kagawa (po prawej) Getty Images / Stuart Franklin / Per Ciljan Skjelbreid (po lewej) i Shinji Kagawa (po prawej)
Przed tym starciem Borussia zajmowała czwarte miejsce w tabeli Bundesligi i nad Herthą Berlin miała pięć punktów przewagi. W kadrze drużyny z Dortmundu na tę potyczkę zabrakło Pierre-Emericka Aubameyanga. Łukasz Piszczek na boisku przebywał od pierwszej do ostatniej minuty. Obrońca reprezentacji Polski spisał się poprawnie.

W pierwszej połowie piątkowego meczu dobrych okazji bramkowych zarówno z jednej, jak i z drugiej strony zbyt wiele nie było. Początek rywalizacji był wyrównany, sporo było gry w środkowej strefie boiska. W polu karnym gospodarzy groźnie zrobiło się po blisko kwadransie gry, kiedy to Christian Pulisić ładnie wrzucił piłkę, ale Shinji Kagawa oddał jednak niecelny strzał głową.

Zawodnicy Herthy w kolejnych minutach odpowiedzieli niecelnymi uderzeniami z rzutów wolnych. Borussię postraszył także Niklas Stark, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał niecelny strzał głową. W drużynie z Dortmundu z dobrej strony pokazał się Jadon Sancho.

Druga odsłona znakomicie rozpoczęła się dla Herthy. Już w 46. minucie Valentino Lazaro zagrał przed bramkę Borussii, a Davie Selke z kilku metrów strzelił gola. Swój udział w tej bramce miał także Ondrej Duda, były piłkarz Legii Warszawa. Goście mogli wyrównać w 56. minucie, kiedy to ładny strzał oddał Christian Pulisić. Świetnie obronił jednak Thomas Kraft.

Borussia szukała okazji na doprowadzenie do remisu, ale i musiała uważać w defensywie. W 62. minucie Ondrej Duda skierował skierował piłkę do bramki drużyny z Dortmundu, ale sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał.

Borussia swego dopięła jednak w 71. minucie. Sancho wrzucił piłkę przed bramkę gospodarzy, akcję zamknął Shinji Kagawa i oddał celny strzał głową, doprowadzając do wyrównania. W tym meczu więcej goli już nie padło i Hertha Berlin z Borussią Dortmund zremisowała 1:1. Druga połowa tego spotkania była zdecydowanie ciekawsza niż jej pierwsza część.

Hertha Berlin - Borussia Dortmund 1:1 (0:0)
1:0 - Davie Selke 46'
1:1 - Shinji Kagawa 71'

Hertha Berlin: Thomas Kraft - Mitchell Weiser, Niklas Stark, Fabian Lustenberger, Marvin Plattenhardt, Arne Maier, Per Ciljan Skjelbred, Valentino Lazaro, Ondrej Duda (77' Mathew Leckie), Salomon Kalou (84' Vladimir Darida), Davie Selke.

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos, Omer Toprak, Jeremy Toljan, Julian Weigl, Shinji Kagawa, Mario Goetze (67' Alexander Isak), Christian Pulisić (85' Andrij Jarmolenko), Jadon Sancho, Andre Schuerrle.

Żółte kartki: Christian Pulisić (Borussia) oraz Valentino Lazaro, Mitchell Weiser, Vladimir Darida (Hertha).

Sędzia: Christian Dingert.

Czy Borussia Dortmund na koniec sezonu zajmie na podium Bundesligi?