Puchar Ligi: Manchester City pierwszym finalistą

Manchester City w finale Pucharu Ligi Angielskiej. W rewanżowym starciu z Bristol City lider Premier League bez większego trudu zrealizował cel, choć triumfował tylko 3:2.

Szymon Mierzyński
Sergio Aguero (po lewej) i Bailey Wright (po prawej) Getty Images / Michael Steele / Sergio Aguero (po lewej) i Bailey Wright (po prawej)
W pierwszym starciu na Etihad Stadium forma podopiecznych Pepa Guardioli była mocno przeciętna i 5. zespół The Championship sprawił im mnóstwo kłopotów, przegrywając dopiero w doliczonym czasie. Rewanż jednak faworyt potraktował już bardzo poważnie i niespodzianka nie wchodziła w rachubę.

Manchester City dominował na Ashton Gate bezdyskusyjnie i pod koniec pierwszej połowy zadał pierwszy cios. Fatalną stratę we własnym polu karnym zaliczył Hordur Bjorgvin Magnusson, piłka trafiła do Leroya Sane i skrzydłowy Obywateli skierował ją do siatki płaskim strzałem. Sytuację próbował jeszcze ratować Aden Flint, jednak nic nie wskórał.

Jeśli Bristol City miał w przerwie jakieś nadzieje na odrobienie strat i powalczenie o awans, to stracił je krótko po wznowieniu gry. To była doskonała kontra gości. Kevin De Bruyne perfekcyjnie obsłużył Sergio Aguero, zaś Argentyńczyk wykonał egzekucję bardzo dokładnym strzałem w długi róg.

Dopiero przy dwubramkowym prowadzeniu The Citizens trochę spuścili z tonu i dali pograć miejscowym. Ci też doczekali się swojej chwili szczęścia i w 64. minucie, po modelowym dośrodkowaniu Jamiego Patersona, nie do obrony główkował Marlon Pack. W samej końcówce do wyrównania uderzeniem z bliska doprowadził jeszcze Flint, ale na tego gola Manchester City natychmiast odpowiedział zabójczą kontrą i bramką De Bruyne, więc do niespodzianki nie doszło.

Wynik 2:3 sugeruje, że spotkanie było dość wyrównane, lecz to mylne wrażenie. Gospodarze poderwali się zdecydowanie za późno i w finale Pucharu Ligi Angielskiej ich nie zobaczymy. Zagrają tam natomiast Obywatele, a ich przeciwnikiem będzie zwycięzca dwumeczu Arsenal - Chelsea (rewanż z udziałem dwóch londyńskich drużyn odbędzie się w środę o godz. 21.00).

Bristol City - Manchester City 2:3 (0:1)
0:1 - Leroy Sane 43'
0:2 - Sergio Aguero 49'
1:2 - Marlon Pack 64'
2:2 - Aden Flint 90+4'
2:3 - Kevin De Bruyne 90+6'
pierwszy mecz: 1:2, awans: Manchester City

Bristol City: Luke Steele - Bailey Wright, Aden Flint, Hordur Bjorgvin Magnusson (46' Nathan Baker), Joe Bryan, Korey Smith, Marlon Pack, Josh Brownhill, Liam Walsh (46' Famara Diedhiou), Jamie Paterson (73' Ryan Kent), Bobby Reid.

Manchester City: Claudio Bravo - Kyle Walker (85' Danilo), John Stones, Nicolas Otamendi, Ołeksandr Zinczenko, Kevin De Bruyne, Fernandinho, David Silva, Bernardo Silva, Sergio Aguero (82' Ilkay Gundogan), Leroy Sane.

Żółte kartki: Fernandinho, David Silva (Manchester City).