Sparingowo: ostro w meczu Ruchu Chorzów z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Ruch zmierzył się z Podbeskidziem. Do przerwy prowadzi Górale, Niebescy wyrównali w końcówce. W pojedynku, podobnie jak w meczu przed laty, było ostro.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Agencja Gazeta / Jan Kowalski / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Piłkarze Ruchu Chorzów podczas przygotowań do rundy wiosennej zanotowali drugi remis, tym razem 1:1. Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Niebiescy zmierzyli się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Pierwszy gol w spotkaniu padł chwilę przed przerwą. Indywidualną akcję ładnym strzałem sfinalizował Valerijs Sabala. Ruch wyrównał na sześć minut przed końcem gry, kiedy kapitalnym uderzeniem popisał się Giacomo Mello.

W pierwszej połowie na boisku było ostro. Bielszczanie mieli pretensje do zawodników Ruchu o zbyt ostrą grę. W jej wyniku plac gry opuścić musiał Paweł Tomczyk. Przypomnijmy, że przed laty to piłkarze z Cichej narzekali na zbyt agresywną grę bielszczan i po dwóch kontuzjach zeszli z boiska.

W środę chorzowianie rozegrają kolejny sparing, w Chorzowie zagrają z Rozwojem Katowice. W piątek (2.02) Ruch wyleci na zgrupowanie na Cypr.

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
0:1 - Sabala 45'
1:1 - Mello 84'

Ruch Chorzów: Nikołaj Bankow (46' Libor Hrdlicka) - Santiago Villafane (59' Gracjan Komarnicki), Marcin Kowalczyk (59' Bartłomiej Kulejewski), Bojan Marković (59' Michał Rutkowski), Hubert Kotus (34' Paweł Starzyński) - Miłosz Przybecki (59' Kamil Słoma), Miłosz Trojak (59' Mateusz Zawal), Michał Walski (46' Paweł Wojciechowski), Maciej Urbańczyk (59' Patryk Sikora), Vilim Posinković (46' Giacomo Mello) - Mateusz Majewski (59' Artur Balicki).

Podbeskidzie Bielsko-Biała:

I połowa: Kamil Lech - Paweł Oleksy, Mavroudis Bougaidis, Kamil Wiktorski, Filip Modelski - Łukasz Sierpina, Guga Palawandiszwili, Adrian Rakowski, Miłosz Kozak - Paweł Tomczyk (26' Damian Chmiel), Valerijs Sabala.

II połowa: Rafał Leszczyński - Lubos Kolar, Mavroudís Bougaidis, Mikołaj Gibas, Filip Modelski - Damian Chmiel, Łukasz Hanzel, Filip Matuszczyk, Konrad Gutowski - Dimityr Ilijew, Kacper Kostorz.

Żółta kartka: Marković (Ruch).

Podbeskidzie Bielsko-Biała włączy się do gry o awans do Lotto Ekstraklasy?