Strzelcy Bundesligi: Lewandowski na prostej drodze do zdobycia korony

Robert Lewandowski w meczu przeciwko TSG 1899 Hoffenheim zdobył swoją osiemnastą bramkę w tym sezonie i umocnił się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych graczy Bundesligi.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski PAP / LUKAS BARTH / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Mistrzowie Niemiec fatalnie rozpoczęli mecz z TSG 1899 Hoffenheim. Po dwunastu minutach Bayern Monachium przegrywał 0:2, ale w 20. minucie sygnał do ataku dał Bawarczykom Robert Lewandowski. Polak popisał się sprytem i trącił piłkę po strzale Joshuy Kimmicha, czym zmylił bramkarza rywali i zdobył osiemnastego w tym sezonie gola. Dodajmy, że Bayern wygrał 5:2.

Przewaga "Lewego" nad Pierre-Emerickiem Aubameyangiem wynosi już pięć goli. Gabończyk rozegrał 90 minut w zremisowanym 2:2 meczu pomiędzy Borussią Dortmund i SC Freiburg, lecz nie strzelił gola.

Trzecią lokatę zajmuje Alfred Finnbogason z FC Augsburg, który strzelił 11 goli. Z kolei po 10 trafień mają Timo Werner, Kevin Volland, Mark Uth (zdobył bramkę z Bayernem) i Nils Petersen, który dwukrotnie pokonał bramkarza Borussii Dortmund.