Premier League: Watford FC pokonał Chelsea FC! Kapitalna końcówka meczu

W spotkaniu kończącym 26. kolejkę Premier League Watford FC pokonał aż 4:1 (1:0) Chelsea FC. Kapitalne były zwłaszcza ostatnie minuty tego meczu, w których gol padał za golem.

Artur Długosz
piłkarze Watford FC Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Watford FC
Przed poniedziałkową potyczką gospodarze zajmowali jedenaste miejsce w tabeli Premier League. Chelsea FC była czwarta. To jednak zawodnicy Watford FC lepiej rozpoczęli to spotkanie. Aktywny był Gerard Deulofeu, który w 10. minucie dośrodkował z rzutu rożnego. W świetnej sytuacji znalazł się Troy Deeney, ale źle uderzył piłkę i ta przeleciała obok bramki. W odpowiedzi swojej okazji nie zdołał wykorzystać Willian.

Piłkarze Watford FC w następnych minutach szukali kolejnej szansy na gola. Gospodarze dobrze prezentowali się także w defensywie i nie dopuszczali do większego zagrożenia we własnym polu karnym. Od 30. minuty Chelsea FC miała natomiast jeszcze trudniej. Po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Tiemoue Bakayoko.

Pod koniec pierwszej połowy, bardzo dobrej w wykonaniu zawodników Watford FC, w polu karnym Chelsea FC padł Gerard Deulofeu. Sędzia odgwizdał faul Thibaut Courtois i wskazał na rzut karny, który pewnie wykorzystał Troy Deeney. To był przedsmak emocji, które w tym spotkaniu miały miejsce w ostatnich minutach.

Po godzinie gry Szerszenie mogły podwyższyć prowadzenie. Gerard Deulofeu i Richarlison oddali groźne, minimalnie jednak niecelne strzały z dystansu. W 66. minucie świetnie spisał się Thibaut Courtois, który obronił silne uderzenie Abdoulaye Doucoure z około 17 metrów.

Niesamowitych emocji dostarczyła natomiast końcówka tego meczu. Najpierw w 82. minucie do wyrównania po fantastycznym strzale z dystansu doprowadził Eden Hazard. Gospodarze tym się jednak nie załamali i zdołali jeszcze strzelić trzy gole! Piłkę do bramki Chelsea FC kolejno kierowali Daryl Janmaat, Gerard Deulofeu i Roberto Pereyra. Zwłaszcza Deulofeu zasłużył na gola, bo w poniedziałek na boisku spisywał się bardzo dobrze. Ostatecznie Watford FC pokonał 4:1 Chelsea FC i odniósł od dawna wyczekiwane zwycięstwo.

Watford FC - Chelsea FC 4:1 (1:0)
1:0 - Troy Deeney (k.) 42'
1:1 - Eden Hazard 82'
2:1 - Daryl Janmaat 85'
3:1 - Gerard Deulofeu 88'
4:1 - Roberto Pereyra 90 +2'

Watford FC: Orestis Karnezis - Adrian Mariappa, Sebastian Proedl, Jose Holebas, Etienne Capoue, Abdoulaye Doucoure, Daryl Janmaat, Marvin Zeegelaar, Richarlison (65' Roberto Pereyra), Gerard Deulofeu (89' Andre Carrillo), Troy Deeney (90+2' Andre Gray).

Chelsea FC: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, David Luiz, Gary Cahill, Victor Moses, Tiemoue Bakayoko, N'Golo Kante, Davide Zappacosta, Pedro Rodriguez (64' Olivier Giroud), Willian (34' Cesc Fabregas), Eden Hazard.

Żółte kartki: Richarlison, Sebastian Proedl (Watford FC) oraz Tiemoue Bakayoko, David Luiz, Cesc Fabregas (Chelsea FC).

Czerwona kartka: Tiemoue Bakayoko /30' - za drugą żółtą/ (Chelsea FC).