Popis snajpera z polskimi korzeniami na Cyprze. Daniel Sikorski z hat-trickiem

Świetny mecz w cypryjskiej ekstraklasie rozegrał Daniel Sikorski. Austriacki piłkarz z polskimi korzeniami zdobył hat-tricka w meczu pomiędzy Arisem Limassol i Pafos FC (0:6).

Łukasz Witczyk
Daniel Sikorski PAP / PAP/Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Daniel Sikorski
Dla Daniela Sikorskiego był to najlepszy mecz w tym sezonie. 30-letni napastnik był jednym z bohaterów Pafos FC w starciu przeciwko Arisowi Limassol. Urodzony w Warszawie piłkarz już w 18. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a w pierwszej połowie zdobył jeszcze dwa gole.

Na skompletowanie hat-tricka Sikorski potrzebował 24 minuty. Drugim z bohaterów zwycięskiego zespołu był Boy Deul, który w 9 minut strzelił trzy gole. Dzięki tym dwóm zawodnikom Pafos FC wygrało w Limassol aż 6:0 i awansowało na dziewiątą pozycję w tabeli cypryjskiej ekstraklasy.

Sikorski w tym sezonie rozegrał 16 meczów dla Pafos FC i strzelił w nich cztery bramki. Poprzednie trafienie austriacki piłkarz zdobył w grudniu zeszłego roku.

30-latek jest doskonale znany w Polsce. W sezonie 2010/2011 był zawodnikiem Górnika Zabrze, a następnie reprezentował Polonię Warszawa i Wisłę Kraków. W polskiej lidze rozegrał 60 meczów i strzelił 7 bramek (6 dla Górnika i jedną dla Wisły).

Kibice Białej Gwiazdy dali się we znaki byłemu młodzieżowemu reprezentantowi Austrii. Na meczach szyderczo komentowali jego zagrania i tworzyli na jego cześć prześmiewcze przyśpiewki.

Aris Limassol - Pafos FC 0:6 (0:3)
0:1 - Daniel Sikorski 18'
0:2 - Daniel Sikorski 34'
0:3 - Daniel Sikorski 42'
0:4 - Boy Deul 81'
0:5 - Boy Deul 84'
0:6 - Boy Deul 90'