Jeden mecz, dwie oceny trenerów. Michał Probierz znowu prowokuje?

- Mecz na remis - ocenił spotkanie Cracovii ze Śląskiem Jan Urban. - Wygraliśmy to spotkanie w pełni zasłużenie - ripostował opiekun Pasów Michał Probierz. Pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy 2:1, po golu zdobytym w 90. minucie.

Michał Piegza
Michał Probierz WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Michał Probierz
Trener Cracovii Michał Probierz na pomeczowej konferencji, po wygranej 2:1 ze Śląskiem zaskoczył. - Wygraliśmy to spotkanie w pełni zasłużenie. Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, stwarzaliśmy więcej sytuacji, ale na początku po prostu brakowało skuteczności - ocenił charyzmatyczny szkoleniowiec. - Bramka dla Śląska padła dość przypadkowa, uderzenie po rykoszecie i musieliśmy gonić wynik. Zwycięstwo bardzo cieszy, a zwłaszcza sposób w jaki udało nam się wygrać to spotkanie. To jeszcze bardziej scementuje tę drużynę - dodał trener, który starał się nie pamiętać, iż jego podopieczni dość szczęśliwie wygrali, po błędzie Mariusza Pawelca. Kilkanaście minut wcześniej tylko analiza VAR uratowała Pasy od straty gola (powtórki pokazały, że piłka nie przekroczyła linii). Dzięki pobłażliwości sędziego pojedynek do końca dograł Diego Ferraresso.

Spokojnie do porażki podszedł natomiast opiekun Śląska Wrocław Jan Urban. - Tak to bywa z pierwszymi spotkaniami na wiosnę. Dla trenerów wszystko jest wielką zagadką. Przegraliśmy mecz, którego nie mieliśmy prawa przegrać. Szkoda, bo indywidualny błąd naszego obrońcy spowodował utratę drugiej bramki. Uważam, że arbiter dobrze sędziował to spotkanie, ale mam jedną wątpliwość. Zawodnikowi Cracovii należała się druga żółta kartka, to zmieniłoby obraz gry. Mecz na remis, ale niestety musimy przyjąć kolejną wyjazdową porażkę - podsumował.

Michał Probierz obiektywnie ocenił przebieg meczu?