Sparingowo: Ruch Chorzów przegrał z wicemistrzem Armenii

Ruch Chorzów przegrał w meczu sparingowym na Cyprze z wicemistrzem Armenii Gandzasarem Kapan 1:2. Jedynego gola dla Niebieskich zdobył Artur Balicki. W spotkaniu chorzowianie testowali Greka Armando Goufasa.

Michał Piegza
kibice Ruchu Chorzów Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów
W przedostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania na Cyprze piłkarze Ruchu Chorzów przegrali z wicemistrzem Armenii Gandzasar Kapan 1:2. Do przerwy 2:0 prowadzili rywale Niebieskich. Pierwszy gol padł po rzucie karnym podyktowanym po faulu Mateusza Hołowni. Chwilę przed przerwą, po błędzie obrony Ruchu, w sytuacji sam na sam trafił Wardan Poghosjan.

Chorzowianie kontaktowego gola zdobyli w 83. minucie. Jego autorem był Artur Balicki. W końcówce ekipa z I ligi zaatakowała, ale nie udało jej się doprowadzić do wyrównania.

W spotkaniu sztab szkoleniowy Ruchu testował Greka Armando Goufasa. Pomocnik zagrał w pierwszej połowie. Dodajmy, że w niedzielę zgrupowanie opuścił trener bramkarzy Robert Mioduszewski. Były golkiper w styczniu zastąpił chorego Ryszarda Kołodziejczyka. Podczas treningu "Miodek" zerwał ścięgno Achillesa i czeka go operacja.

W czwartek Ruch zagra ostatni sparing na Cyprze, a jego rywalem będzie FK Homel. W piątek Niebiescy wracają do Polski.

Ruch Chorzów - Gandzasar Kapan 1:2 (0:2)
0:1 - Harutjunjan (k.) 27'
0:2 - Poghosjan 45'
1:2 - Balicki 83'