Sparingowo: pierwsza porażka Ruchu Chorzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów doznał pierwszej porażki podczas przygotowań do rundy wiosennej. Przebywający na Cyprze Niebiescy przegrali z Youngs Boys Berno U-21 1:3. Gola dla chorzowian na początku spotkania zdobył Paweł Wojciechowski.

W tym artykule dowiesz się o:

W piątym meczu kontrolnym Ruch Chorzów doznał pierwszej porażki. Niebiescy przegrali z Young Boys Berno U-21.

Pojedynek ze Szwajcarami świetnie rozpoczął się dla Ruchu. Po podaniu Mateusza Majewskiego do siatki trafił Paweł Wojciechowski. Rywale wyrównali po jedenastu minutach. Gracze Young Boys Berno na prowadzenie wyszli pięć minut po przerwie, wykorzystując błąd chorzowian w defensywie. Wynik meczu ustalony został po rzucie karnym podyktowanym po faulu Gracjana Komarnickiego.

Przed Ruchem jeszcze dwa pojedynki kontrolne na Cyprze. Najbliższym rywalem pierwszoligowca będzie wicemistrz Armenii Gandzasar Kapan (13.02)

Ruch Chorzów - Young Boys Berno 1:3 (1:1)

1:0 - Wojciechowski 4' 1:1 - Seydoux 16' 1:2 - Boss 50' 1:3 - Schmied (k.) 71' Skład Ruchu Chorzów

: Bankow (46' Hrdlicka) - Villafane (66' Komarnicki), Kowalczyk (66' Kulejewski), Marković (66' Rutkowski), Hołownia (66' Starzyński) - Mello (46' Przybecki), Wojciechowski (66' Siedlik), Urbańczyk (66' Sikora), Walski (46 Trojak', 61' Zawal), Posinković (46' Słoma) – Majewski (66' Balicki).

Ruch Chorzów do końca lutego spłaci zaległości?