Bundesliga: hit kolejki nie zawiódł, RB Lipsk na remis z Borussią Dortmund. Cały mecz Łukasza Piszczka

Hit 25. kolejki Bundesligi pomiędzy RB Lipsk a Borussią Dortmund nie zawiódł. Spotkanie było toczone w dobrym tempie, a ostatecznie zakończyło się remisem 1:1. Cały pojedynek w barwach BVB rozegrał polski obrońca Łukasz Piszczek.

Tomasz Rosiński
Łukasz Piszczek i Jean-Kevin Augustin (po prawej) Getty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek i Jean-Kevin Augustin (po prawej)
Sobotnie spotkanie w Lipsku zapowiadało się ciekawie, gdyż obydwie drużyny wciąż mają realną szansę na wywalczenie wicemistrzostwa Niemiec, biorąc pod uwagę, iż tytuł jest praktycznie zarezerwowany dla Bayernu Monachium. Dlatego też komplet punktów w tym starciu byłby bardzo pomocny dla którejkolwiek z ekip, w kontekście rywalizacji o drugą pozycję w tabeli.

Od pierwszego gwizdka sędziego Felixa Brycha batalia toczyła się w dość szybkim tempie. Raz atakowali jedni, raz drudzy, zaś pierwszą dogodną okazję do strzelenia gola mieli gospodarze w 9. minucie potyczki. Wówczas celne uderzenie oddał Timo Werner, ale Roman Burki był na posterunku.

Błyskawicznie, bo 60 sekund później, odpowiedziała Borussia, a Petera Gulacsiego do interwencji zmusił Michy Batshuayi. W 16. minucie Belg trafił do siatki, jednak był na pozycji spalonej.

Z czasem inicjatywę przejęli podopieczni Ralpha Hasenhuettla, którzy co chwila gościli pod polem karnym BVB. Drużyna RB dopięła swojego w 29. minucie, kiedy to Naby Keita obsłużył świetnym, prostopadłym podaniem Jeana-Kevina Augustina, który w sytuacji sam na sam pokonał Burkiego.

Stracony gol podrażnił piłkarzy z Dortmundu, którzy chcieli szybko odpowiedzieć, co im się udało w 38. minucie. Wtedy to znakomicie do Marco Reusa zagrał Mahmoud Dahoud, a Niemiec minął bramkarza i wpakował futbolówkę do siatki. Więcej trafień kibice zgromadzeni na Red Bull Arenie w Lipsku w pierwszej połowie nie zobaczyli.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze, którzy nie mogli znaleźć recepty na defensywę przyjezdnych. Klub z Lipska, mimo optycznej przewagi, w 63. minucie mógł, a nawet powinien przegrywać 1:2. Jednakże w klarownej sytuacji w piłkę nie trafił Michy Batshuayi.

Sporo ożywienia w szeregi RB wniósł Bruma, który stwarzał zagrożenie pod bramką Borussii Dortmund, ale nie był w stanie pokonać Romana Burkiego.

W międzyczasie - w 83. minucie - żółtą kartką został ukarany Łukasz Piszczek, który faulował Naby'ego Keitę, a ostatecznie konfrontacja zakończyła się podziałem punktów.