Premier League: jednostronny mecz na Anfield, Liverpool wiceliderem

Mecz bez historii obejrzeli w sobotę kibice na Anfield. Liverpool pokonał Newcastle United 2:0 i jego zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone.

Szymon Mierzyński
Piłkarze Liverpool FC Getty Images / Gareth Copley / Piłkarze Liverpool FC
Zespół Rafaela Beniteza nieźle zaczął zawody, był dość dobrze zorganizowany w tyłach i przez niespełna 40 minut skutecznie neutralizował ofensywne atuty faworyta. W końcu jednak dał się zaskoczyć i to był koniec jego marzeń o uniknięciu porażki.

Gole strzelali ci, na których The Reds mogą liczyć od samego początku sezonu. Wynik otworzył Mohamed Salah, który wpakował piłkę do siatki między nogami Martina Dubravki. Świetnym podaniem w tej sytuacji błysnął Alex Oxlade-Chamberlain.

Dziesięć minut po przerwie było już po zawodach. Tym razem asystował Roberto Firmino, a pojedynek jeden na jeden ze słowackim bramkarzem wygrał Sadio Mane.

Sroki nie miały żadnego pomysłu na odrobienie strat i nie zdołały nawet postraszyć gospodarzy. Liverpool zwyciężył 2:0 i jest teraz wiceliderem tabeli Premier League. Do liderującego Manchesteru City traci 15 pkt.

Liverpool FC - Newcastle United 2:0 (1:0)
1:0 - Mohamed Salah 40'
2:0 - Sadio Mane 55'

Liverpool FC: Loris Karius - Trent Arnold, Dejan Lovren, Virgil van Dijk, Andrew Robertson, Alex Oxlade-Chamberlain (79' James Milner), Jordan Henderson, Emre Can, Mohamed Salah, Roberto Firmino (88' Joel Matip), Sadio Mane (74' Adam Lallana).

Newcastle United: Martin Dubravka - DeAndre Yedlin, Jamal Lascelles, Florian Lejeune, Paul Dummett, Christian Atsu, Mikel Merino (74' Isaac Hayden), Mohamed Diame, Kenedy, Jacob Murphy (84' Ayoze Perez), Dwight Gayle (66' Joselu).

Sędzia: Graham Scott.

Czy Liverpool wywalczy co najmniej wicemistrzostwo Anglii?