Bundesliga: pogrom Bayernu Monachium, Robert Lewandowski na ławce

Bayern Monachium nie miał problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa. Mistrzowie Niemiec rozgromili na wyjeździe SC Freiburg 4:0. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Robert Lewandowski.

Łukasz Witczyk
Radość piłkarzy Bayernu Monachium PAP/EPA / RONALD WITTEK / Radość piłkarzy Bayernu Monachium
Dla kibiców SC Freiburg starcie z Bayernem Monachium było piłkarskim świętem. Trybuny obiektu we Fryburgu wypełniły się po brzegi, a fani gospodarzy po cichu liczyli na niespodziankę. Początkowo miejscowi grali z mistrzami Niemiec jak równy z równym. Czar prysł jednak w 26. minucie.

Wtedy to Bayern zdobył pierwszą bramkę. A w zasadzie Thomas Mueller strzelił gola bramkarzem rywali, Alexandrem Schwolowem. To był jedna z najbardziej kuriozalnych akcji w tym sezonie. Mueller przyjął źle dograną piłkę od Matsa Hummelsa, a ta w wyraźny sposób odbiła się od bramkarza gospodarzy i wpadła do siatki.

To podcięło gospodarzom skrzydła, a do tego po chwili było już 2:0. Fenomenalnym strzałem popisał się Corentin Tolisso. Francuz uderzył z trzydziestu metrów nie do obrony. Bayern po niespełna dwóch kwadransach ułożył sobie spotkanie i kontrolował jego losy. Poczynania kolegów z ławki rezerwowych obserwował Robert Lewandowski, którego w podstawowym składzie zastąpił Sandro Wagner. Piłkarz ten w 54. minucie powiększył prowadzenie Bayernu.

Obrońcy SC Freiburg nie upilnowali Juana Bernata, który odegrał do Muellera, a ten oddał strzał. Piłkę musnął jeszcze Wagner i to jemu zaliczono trafienie. Z kolei Mueller - najlepszy piłkarz na boisku - swojego gola doczekał się w 69. minucie. Wykorzystał dogranie Joshuay Kimmicha z rzutu rożnego i ośmieszył defensorów przeciwników.

Tym samym Bayern zrobił kolejny krok w kierunku zdobycia mistrzostwa Niemiec. Trener Jupp Heynckes dał odpocząć najbardziej eksploatowanym graczom. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędzili m.in. Robert Lewandowski i Arjen Robben.

SC Freiburg - Bayern Monachium 0:4 (0:2)
0:1 - Alexander Schwolow (sam.) 26'
0:2 - Corentin Tolisso 28'
0:3 - Sandro Wagner 54'
0:4 - Thomas Mueller 69'

SC Freiburg: Alexander Schwolow - Phillip Lienhart, Manuel Gulde, Caglar Soyuncu - Christian Guenter, Robin Koch, Amir Abrashi (46' Nicolas Hoefler), Pascal Stenzel - Janik Haberer, Nils Petersen, Lukas Holer (58' Yoric Ravet).

Bayern Monachium: Sven Ulreich - Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Mats Hummels, David Alaba - Arturo Vidal (83' Niklas Suele) - Thomas Mueller (81' Rafinha), Corentin Tolisso, Thiago Alcantara (74' Sebastian Rudy), Juan Bernat - Sandro Wagner.

Żółte kartki: Robin Koch (SC Freiburg).

Inne wyniki:

1.FC Koeln - VfB Stuttgart 2:3 (1:2) 1:0 - Claudio Pizarro 7' 1:1 - Mario Gomez 45' 1:2 - Mario Gomez 45' 1:3 - Andreas Beck 57' 2:3 - Milos Jojic 86'

Czy Bayern Monachium zdobędzie w tym sezonie potrójną koronę?