Nieszczęśliwy remis Ptaków - po meczu Hetman Zamość - Pelikan Łowicz

Hetman Zamość zremisował w jednym ze spotkań 28. kolejki II ligi przed własną publicznością z Pelikanem Łowicz 1:1. Tym samym gospodarze przerwali swoją passę trzech porażek z rzędu. Przerwana została również seria łowiczan, którzy wygrali ostatnie trzy mecze z rzędu. Z drugiej strony są niepokonani od czterech kolejek.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Sobotni mecz nie stał na najwyższym poziomie. Zgromadzenie kibice nie byli świadkami porywającego widowiska. Przez 90 minut niewiele było sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki zmarnował Krzysztof Piosik z Pelikana. Swoje szanse miał również Hetman, ale piłka po strzale Sergesa Kiemy z kilku metrów trafiła w poprzeczkę.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Kibice nadal nie mogli być pewni, że są świadkami II-ligowego widowiska. Emocje dopiero przeżyli w ostatnich minutach spotkania. W 76. minucie zaskakujący strzał z 20. metrów oddał Piotr Grzelczak i piłka przy słupku wpadła do bramki. Dla napastnika Pelikana był to już 15. gol w tym sezonie. Gdy wydawało się, że ze zwycięstwa cieszyć będą się przyjezdni w doliczonym czasie rzut wolny mieli gospodarze. Po dośrodkowaniu, w polu karnym biało-zielonych zrobiło się spore zamieszanie. Dwa razy strzały rywala bronił Mariusz Jędrzejewski, ale w końcu przy trzeciej swojej próbie rezerwowy Kamil Sowa zdołał wpakować piłkę do siatki.

- Nigdy nie chcę nikogo obarczać, ale połowa zespołu przeszła koło meczu. Nie było w sobotę takiej walki, agresji jaką mogliśmy widzieć w poprzednich meczach, chociażby z KSZO, czy z Kolejarzem Stróże - mówił po meczu niezadowolony z wyniku szkoleniowiec łowiczan Jarosław Araszkiewicz. - Mecz był wyrównany. Tylko jak się strzela bramkę to trzeba zrobić wszystko żeby w 92. minucie nie stracić przewagi - dodał.

Trener łowiczan miał pretensje do swoich piłkarzy. Pelikan jest zespołem nieobliczalnym. W pierwszych meczach rundy wiosennej pokazał bardzo dobry futbol. Potem miał zniżkę formy i przegrał dwa kolejne spotkanie. W ostatnich trzech meczach ponownie pokazał się z dobrej strony. Zdobył w nich 9 punktów. Kibice biało-zielonych na pewno nie wiedzą czego będą mogli teraz spodziewać się po swojej drużynie. - Załamanie formy? Na dzień dzisiejszy ja mam czterech kontuzjowanych piłkarzy, którzy w ogóle nie powinni grać. Ławkę mam bardzo uszczuploną, w dodatku Lewandowski dostał teraz siódmą kartkę i będzie musiał pauzować. Także nie wiem kto będzie zdrowy i kto będzie grał za tydzień Jeziorakiem Iława - narzeka Araszkiewicz.

- Każdy mecz jest inny i raz się wygrywa, a raz się przegrywa. Piłka jest tak nieprzewidywalną grą, że dzisiaj jest super, a za chwilę wszystko się zmienia i człowiek przestaje wiedzieć, co się właściwie dzieje wokół niego - mówi również trener. - Szkoda tego, że jedziemy 330 km i połowa zespołu przechodzi obok meczu - dodaje na koniec rozmowy.

Hetman Zamość - Pelikan Łowicz 1:1 (0:0)
0:1 - Grzelczak 76'
1:1 - Sowa 90'+2'

Hetman Zamość:
Prus - Sękowski, Grunt, Frączek, Rożej, Litviniuk, Kiema, Kita, Kaczmarek, Margol (60' Sowa), Fundakowski.

Pelikan Łowicz: Jędrzejewski - Czerbniak, Pastuszka, Marcinkiewicz, Cichoń, Kozub (89' Bojaruniec), Lewandowski (85 Sędrowski), Łochowski, Mójta(46' Bolimowski), Piosik, Grzelczak.

Żółte kartki: Lewandowski, Kozub (Pelikan).

Sędzia: Artur Mital (Ciechanów).

Widzów: 1000.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!