II liga: GKS 1962 Jastrzębie wystartował jak na lidera przystało

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Piłka nożna
Materiały prasowe / / Piłka nożna

GKS 1962 Jastrzębie wygrał 2:1 ze Stalą Stalowa Wola na początek rundy wiosennej w II lidze. W drugim sobotnim meczu ŁKS Łódź zremisował bezbramkowo z Gryfem Wejherowo.

Doborowe towarzystwo wybiegło na boiska w pierwszym dniu rundy wiosennej. GKS 1962 Jastrzębie zimował na szczycie tabeli, a ŁKS Łódź jest wiceliderem. Oba kluby są beniaminkami, co nie przeszkodziło im imponować wynikami w rundzie jesiennej na tle bardziej doświadczonych drużyn.

Jastrzębianie zagrali na początek wiosny równie skutecznie jak jesienią i zwyciężyli 2:1 ze Stalą Stalowa Wola. W 38. minucie Daniel Szczepan zdobył swojego 9. gola w sezonie. Najlepszy snajper lidera dopadł do piłki, która tańczyła blisko linii bramkowej po wstrzeleniu Farida Aliego z rzutu wolnego i interwencji Doriana Frątczaka. Przed Szczepanem w rankingu strzelców są aktualnie tylko Leandro oraz Piotr Giel.

Krótko po przerwie Stalówka wyrównała, ale nie potrafiła utrzymać kompromisowego wyniku do końca. Jej największym problemem było ustawianie się przy stałych fragmentach faworyta. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w 61. minucie decydującego gola zdobył Kamil Szymura.

ŁKS rozpoczął mecz z Gryfem Wejherowo z dwoma pozyskanymi zimą pomocnikami Maciejem Wolskim i Wojciechem Łuczakiem. W porozumieniu z Jewhenem Radionowem pracowali nad rozmontowaniem defensywy Gryfa Wejherowo, ale zadanie było trudniejsze niż wskazywała tabela. Ostatnia w stawce drużyna Jarosława Kotasa broniła solidnie i miała sporo do powiedzenia w Łodzi.

Druga połowa była bardziej otwarta i dynamiczna, z szansami na zdobycie gola po obu stronach boiska. ŁKS wygrał w rundzie jesiennej siedem meczów 1:0. Niewiele brakowało Tomaszowi Margolowi, żeby doprowadził do identycznego wyniku także w sobotę. Pomocnik nieznacznie chybił z woleja. ŁKS rozpoczął więc rundę od bezbramkowego remisu.

W niedzielę zostaną rozegrana dwa spotkania Znicza z Błękitnymi, a także Radomiaka z Legionovią.

21. kolejka II ligi:

GKS 1962 Jastrzębie - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0) 1:0 - Daniel Szczepan 38' 1:1 - Adrian Dziubiński 47' 2:1 - Kamil Szymura 61'

ŁKS Łódź - Gryf Wejherowo 0:0

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS 1962 Jastrzębie będzie liderem do końca sezonu?