II liga: cztery gole Radomiaka na początek wiosny

Radomiak Radom wygrał 4:2 z Legionovią Legionowo swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej II ligi. Także w niedzielę Znicz Pruszków zremisował 1:1 z Błękitnymi Stargard.

W Radomiu dużo działo się od początku meczu. Peter Mazan wyprowadził Radomiaka Radom na prowadzenie 1:0 już w 8. minucie, ale droga faworyta do zwycięstwa z totalnie przebudowaną Legionovią Legionowo była później kręta. Przyjezdni potrafili dwukrotnie doprowadzić do remisu. Spotkanie rozstrzygnął najlepszy strzelec Radomiaka - Leandro. Brazylijczyk popisał się dubletem, doprowadził do wyniku 4:2, a w klasyfikacji snajperów II ligi jest liderem z 15 golami na koncie.

Radomiak przesunął się na miejsce premiowane awansem kosztem Warty Poznań, która w ten weekend nie zagrała. Jeszcze istotniejsze, że zmniejszył o dwa punkty swoją stratę w tabeli do wicelidera ŁKS-u.

W Pruszkowie zmierzyły się mało aktywne na rynku transferowym kluby. Znicz i Błękitni Stargard postawili na stabilizację. W jedenastce zespołu z Pomorza Zachodniego był wyłącznie jeden nabytek Gracjan Jaroch, który został wypożyczony na pół roku z Pogoni Szczecin.

Na Mazowszu doszło do powtórki wyniku 1:1 z rundy jesiennej. Zmieniła się tylko kolejność zdobywania goli. Prowadzenie Zniczowi dał Paweł Tarnowski w 66. minucie, a trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu Patryk Skórecki uratował punkt Błękitnym. Rezultat można uznać za sprawiedliwy. Pierwsza połowa była ze wskazaniem na pruszkowian, po przerwie Błękitni oddali również uderzenie w spojenie słupka z poprzeczką. Na wysoką notę zapracował bramkarz Dominik Kalinowski, który rozpoczynał sezon w Kotwicy Kołobrzeg. Nie popisał się Patryk Kubicki, który bezmyślnym faulem na czerwoną kartkę osłabił Znicza.

21. kolejka II ligi:

Radomiak Radom - Legionovia Legionowo 4:2 (3:2)
1:0 - Peter Mazan 8'
1:1 - Bartosz Walencik 20'
2:1 - Maciej Świdzikowski 33'
2:2 - Mario Vasilij 36'
3:2 - Leandro (k.) 39'
4:2 - Leandro 83'

Znicz Pruszków - Błękitni Stargard 1:1 (0:0)
1:0 - Paweł Tarnowski 66'
1:1 - Patryk Skórecki 87'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak będzie najbardziej bramkostrzelnym klubem w tym sezonie II ligi?