Uraz Bartosza Bereszyńskiego. Trener Sampdorii potwierdza

Bartosz Bereszyński opuścił boisko już w 33. minucie meczu Sampdorii Genua z Interem Mediolan (0:5). Choć kibice zastanawiali się, czy Polak nie zszedł z murawy z powodu słabej gry, trener Marco Giampaolo powiedział, że winne są problemy zdrowotne.

Tomasz Skrzypczyński
Bartosz Bereszyński (po lewej) i Cengiz Under (po prawej) Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński (po lewej) i Cengiz Under (po prawej)
Mecz z Interem Mediolan w 29. kolejce Serie A okazał się koszmarem dla piłkarzy i kibiców Sampdorii Genua. Gospodarze stanowili tylko tło dla rywali i doznali klęski na własnym boisku, przegrywając aż 0:5.

W podstawowym składzie zespołu z Ligurii znalazł się tylko jeden reprezentant Polski, Bartosz Bereszyński. Karol Linetty pauzował z powodu nadmiaru kartek, a Dawida Kownackiego zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

Jednak i prawy obrońca kadry bardzo szybko opuścił boisko. Bereszyński zszedł z murawy w 33. minucie i nie brakowało opinii, że Marco Giampaolo ściągnął go ze względu na jego słabą postawę.

Trener Sampdorii poinformował jednak po końcowym gwizdku, że przyczyną jego decyzji były problemy Polaka ze zdrowiem. Włoch wyznał, że Bereszyński ma kłopoty fizyczne.

Więcej dowiedzieliśmy się z wpisu na Twitterze agencji menedżerskiej Fabryka Futbolu, reprezentującej m.in. obrońcę Sampdorii. Okazuje się, że były zawodnik Legii Warszawa od kilku dni nie trenował na pełnych obrotach.

Bereszyński znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na najbliższe mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Bartosz Bereszyński zagra w meczach towarzyskich reprezentacji Polski?