Puchar Anglii: przełamanie Moraty i awans Chelsea po dogrywce

120 minut gry i trzy gole. Chelsea FC po zwycięstwie 2:1 nad Leicester City awansowała do półfinału Pucharu Anglii. O losach meczu przesądził fatalny błąd bramkarza gospodarzy Kaspera Schmeichela.

Dominik Polesiński
piłkarze Chelsea FC, a w tle ich kibice Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC, a w tle ich kibice
Po losowaniu par pojedynek Lisów z The Blues okrzyknięto najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinałem Pucharu Anglii. Na King Power Stadium zacierano ręce na myśl o starciu dwóch dryblerów światowej klasy - Edena Hazarda i Riyada Mahreza. Miały być fajerwerki, był mały niewypał. W pierwszej połowie obaj pomocnicy zawiedli, grając na niskim jak dla siebie poziomie. Zamiast genialnych podań mnożyły się straty, a gra była szarpana. Żadna ze stron nie potrafiła znaleźć odpowiedniego rytmu.

Przed przerwą padł jeden gol, bardzo ważny z punktu widzenia gości. Pierwszy raz w tym roku do siatki trafił Alvaro Morata. Hiszpan idealnie wybiegł do świetnego podania Williana i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Głęboki oddech jaki wziął po strzeleniu gola w pełni pokazał, jaki wielki ciężar spadł mu z barków.

Leicester City wyrównało po przerwie. Gola w olbrzymim zamieszaniu zdobył niezawodny Jamie Vardy. Reprezentant Anglii doskoczył do odbitej przez Caballero piłki i z bliska huknął do siatki. Bramka pobudziła gospodarzy, którzy próbowali zakończyć wszystko w regulaminowym czasie. Byli blisko, ale Vardy przegrał pojedynek z golkiperem. W ostatniej minucie w podobnej sytuacji Kasper Schmeichel okazał się lepszy od Moraty.

Początkowo senna dogrywka, przerodziła się w grę akcja za akcję. Tuż przed końcem pierwszej jej części wprowadzony z ławki Pedro Rodriguez uprzedził interweniującego na przedpolu Schmeichela i głową strzelił na 2:1 dla Chelsea. Ten błąd kosztował gospodarzy odpadniecie z rozgrywek.

Leicester City - Chelsea FC 1:2 po dogrywce (0:1)
0:1 - Alvaro Morata 42'
1:1 - Jamie Vardy 76'
1:2 - Pedro Rodriguez 105'

Leicester City: Kasper Schmeichel - Danny Simpson (106' Fousseni Diabate), Wes Morgan, Harry Maguire, Ben Chilwell, Riyad Mahrez, Wilfred Ndidi, Vicente Iborra (106' Adrien Silva), Marc Albrighton (114' Demarai Gray), Kelechi Iheanacho (68' Shinji Okazaki), Jamie Vardy.

Chelsea FC: Wilfredo Caballero - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen (101' Gary Cahill), Antonio Ruediger, Victor Moses, N'Golo Kante, Tiemoue Bakayoko (46' Cesc Fabregas), Marcos Alonso, Willian (92' Pedro Rodriguez), Eden Hazard, Alvaro Morata (105+2' Olivier Giroud).

Żółte kartki: Maguire (Leicester) oraz Bakayoko, Moses (Chelsea).

Sędzia: Craig Pawson.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy uważasz Chelsea FC za głównego faworyta do zdobycia Pucharu Anglii?