Bundesliga: sensacyjny triumf 1.FC Koeln, Bayer bez szans

1.FC Koeln opuścił ostatnie miejsce w tabeli Bundesligi. Zespół z Kolonii pokonał na swoim stadionie Bayer Leverkusen 2:0. Gole zdobyli Yuya Osako i Simon Zoller.

Łukasz Witczyk
Charles Aranguiz (z prawej) oraz  Yuya Osako (w środku) PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Charles Aranguiz (z prawej) oraz Yuya Osako (w środku)
1.FC Koeln w rundzie wiosennej prezentuje się coraz lepiej. Tym razem Kozły odprawiły z kwitkiem walczący o tytuł wicemistrzowski Bayer Leverkusen. Gospodarze już w 9. minucie objęli prowadzenie, a gola zdobył Yuya Osako. Ze skrzydła dograł Leonardo Bittencourt, a Osako pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Od 33. minuty Bayer grał w osłabieniu. Czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Lucas Alario. To był duży cios dla Aptekarzy, którzy w starciu z outsiderem nie potrafili przejąć inicjatywy. Dominowali miejscowi i chcieli jak najszybciej podwyższyć prowadzenie.

Udało im się to w drugiej połowie. Fanów z Kolonii w euforię wprawił Simon Zoller. Dzięki temu gospodarze opuścili ostatnie miejsce w tabeli i do pozycji gwarantującej utrzymanie tracą już tylko pięć punktów.

1.FC Koeln - Bayer Leverkusen 2:0 (1:0)
1:0 - Yuya Osako 9'
2:0 - Simon Zoller 69'

Czy 1.FC Koeln utrzyma się w Bundeslidze?