Polska - Nigeria. Akcja, która pogrążyła Biało-Czerwonych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MARCIN PIRGA / CYFRASPORT  / Na zdjęciu: Victor Moses pada w polu karnym reprezentacji Polski
Newspix / MARCIN PIRGA / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Victor Moses pada w polu karnym reprezentacji Polski

Victor Moses nie kalkulował, wpadł w pole karne, Marcin Kamiński go faulował i sędzia wskazał na rzut karny. To była akcja, która w piątek pogrążyła reprezentację Polski.

Sytuacja miała miejsce w 60. minucie meczu. Victor Moses przejął piłkę przy linii bocznej, pobiegł z nią w pole karne, mijał Polaków i zatrzymał się dopiero na Marcinie Kamińskim. Obrońca reprezentacji Polski zostawił nogę, rywal na nią wpadł. Arbiter nie zawahał się i wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i nie dał szans Bartoszowi Białkowskiemu.

Zdarzenie wywołało kontrowersje. Już po meczu Łukasz Fabiański powiedział w TVP: - Każdy w Premier League ma jakąś opinię. A Moses (gra w Chelsea) ma taką, że szuka zawsze minimalnego kontaktu.

Polska przegrała z Nigerią 0:1.