II liga: GKS 1962 Jastrzębie jest bezlitosny dla rywali

Beniaminek II ligi zmierza pewnie po awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy. W 23. kolejce GKS 1962 Jastrzębie pokonał 3:0 Znicza Pruszków.

Piłkarze GKS Jastrzębie ogolili głowy po awansie w Pucharze Polski Newspix / Rafał Rusek/Pressfocus.pl / Piłkarze GKS Jastrzębie ogolili głowy po awansie w Pucharze Polski
Jastrzębianie wygrali już dziewiąty mecz z rzędu. Ich passa trwa od 14 października. Na prowadzenie w konfrontacji ze Zniczem Pruszków wyszli z pomocą gospodarzy. Kamil Jadach dostał podanie od przeciwnika, wymanewrował pozostałych obrońców i strzelił od słupka do bramki. Tak rozpoczęło się w 29. minucie punktowanie zespołu z Mazowsza. Po pierwszym golu tempo spotkania spadło, a lider kontrolował wydarzenia na murawie.

GKS 1962 Jastrzębie zdobył jeszcze dwa gole po przerwie, żeby nie denerwować się o wynik w końcówce. Najważniejszym piłkarzem meczu był Jadach, który w 55. minucie asystował przy golu Daniela Szczepana, a w 80. minucie skompletował dublet strzałem z rzutu karnego na 3:0. Marcin Szczerbowicz podyktował jedenastkę po faulu Piotra Klepczarka na Ville Salmikivim.

Z dziewięcioma golami na koncie Jadach jest tuż za podium w klasyfikacji strzelców II ligi. Dziewięć to również liczba punktów jaką ma więcej lider z Jastrzębia Zdroju niż drugi w tabeli Radomiak Radom. Beniaminek zmierza pewnie po awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Wygrana 3:0 w Pruszkowie to jego najwyższa na wyjeździe w tym sezonie. Jest jednocześnie trzecim klubem w lidze, który nie pozwolił Zniczowi na zdobycie gola w meczu.

O 10. zwycięstwo z rzędu GKS 1962 Jastrzębie zagra w piątek z ŁKS-em Łódź.

Znicz Pruszków - GKS 1962 Jastrzębie 0:3 (0:1)
0:1 - Kamil Jadach 28'
0:2 - Daniel Szczepan 55'
0:3 - Kamil Jadach (k.) 80'

Znicz: Dominik Kalinowski - Adrian Rybak, Piotr Klepczarek, Adrian Małachowski - Paweł Tarnowski, Marcin Smoliński, Piotr Jóźwiak (56' Marcin Rackiewicz), Patryk Czarnowski, Marcin Wasielewski - Kamil Włodyka (46' Karol Podliński), Mateusz Stryjewski (75' Jakub Zagórski)

GKS: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak - Bartosz Jaroszek, Damian Tront - Bartosz Semeniuk (88' Kacper Czajkowski), Kamil Jadach (84' Dominik Szczęch), Farid Ali (69' Krzysztof Gancarczyk) - Daniel Szczepan (62' Ville Salmikivi)

Żółte kartki: Smoliński, Jóźwiak, Klepczarek, Rackiewicz, Podliński (Znicz) oraz Tront (GKS)

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS 1962 Jastrzębie wygra również następny mecz z ŁKS-em Łódź?